شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری از ارسال لایحه اصلاح قانون مدنی در زمینه طلاق به دولت خبر داد.

ارسال لایحه اصلاح قانون مدنی در زمینه طلاق به دولت

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری از ارسال لایحه اصلاح قانون مدنی در زمینه طلاق به دولت خبر داد. معصومه ابتکار در صفحه توئیتر خود در این باره نوشت: «معاونت پس از بررسی‌ها و نشست‌های کارشناسی با حقوقدانان و اساتید حوزه و دانشگاه، لایحه اصلاح قانون مدنی در زمینه طلاق را برای دولت ارسال کرد.»

دریافت دفترچه بیمه بدون مراجعه به شعب

مدیرکل نام نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که تا پایان سال با رونمایی و اجرای طرح ارایه غیرحضوری خدمات، بیمه‌شدگان می‌توانند بدون نیاز به مراجعه به شعب از منزل و محل کار به صورت غیرحضوری درخواست تمدید و صدور دفترچه کرده و آن را در آدرس اعلامی دریافت کنند. بهروز کریمی درباره تمدید غیرحضوری دفترچه‌های بیمه درمان که قرار بود در شهر تهران عملیاتی شده و افراد را از مراجعه حضوری به شعب بی‌نیاز کند اظهار کرد: طرح حذف دفترچه‌های بیمه درمان را مدتی است کلید زده‌ایم. برنامه تأمین اجتماعی حذف کامل دفترچه‌هاست به گونه‌ای که دیگر با کاغذ سروکار نداشته باشیم. او افزود: ایجاد پرونده سلامت بیمه‌شدگان در مراکز ملکی عملیاتی شده است. وزارت بهداشت نیز به سمت حذف دفترچه‌های بیمه و نسخ الکترونیکی می‌رود و مراکز دولتی نیز در حال حذف ارایه دفترچه برای انجام خدمات درمانی مختلف اعم از بستری هستند. مدیرکل نام نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه اگر پازل ارایه خدمات غیرحضوری تکمیل شود در آینده نزدیک دیگر چیزی به نام دفترچه بیمه کاغذی نخواهیم داشت گفت: طرح ارایه غیرحضوری دفترچه‌های بیمه را به زودی رونمایی می‌کنیم. کریمی اعلام کرد که تا پایان سال با رونمایی و اجرای طرح ارایه غیرحضوری خدمات، بیمه‌شدگان می‌توانند بدون نیاز به مراجعه به شعب از منزل و محل کار به صورت غیرحضوری درخواست تمدید و صدور دفترچه کرده و آن را در آدرس اعلامی دریافت کنند.

فاضل: اکثریت جامعه پزشکی زیر خط فقرند

رییس مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران با اشاره به اهداف تشکیل مجمع گفت: این مجع دو هدف مهم را دنبال می‌کند که ایجاد وفاق، دوستی و همیاری بین افراد حرفه و ارتقاء علمی رشته‌های پزشکی بوده است. ایرج فاضل با اشاره به نقش فوق‌العاده ایجاد وفاق و همدلی بین آحاد جامعه پزشکی تاکید کرد متاسفانه ما جامعه‌ای فرد گرا هستیم و نمی‌خواهیم جمعی زندگی کنیم. فاضل با تاکید بر برقراری ارتباط با تصمیم‌گیران حوزه سلامت از طریق مجمع افزود: در واقع مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران با همین هدف شکل گرفته است. او با اشاره به اهداف برگزاری نهمین نشست کارشناسی مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران که تبیین روابط بین مجمع و وزارت بهداشت و نیز با سازمان نظام پزشکی است افزود: ما می‌خواهیم از این طریق به نحو سازنده‌تری به ارتقاء سلامت جامعه کمک کنیم رییس مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی در ادامه با انتقاد از اینکه ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که فردگرا هستیم، اظهار داشت: مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی تشکیل شد تا بتوانیم در کنار یکدیگر به معرفی این حرفه بپردازیم.

فاضل ارتباط با تصمیم‌گیران حوزه سلامت را یکی دیگر از اهداف تشکیل مجمع عنوان کرد و افزود: ما تلاش می‌کنیم تا از طریق تعامل با وزارت بهداشت بتوانیم نسبت به بهبود وضعیت حوزه سلامت کشور کمک کنیم. او با اشاره به این مطلب که در حال حاضر با چالش‌های بزرگی در حوزه درمان کشور مواجه هستیم تاکید کرد: درمان کشور در بخش خصوصی یا دولتی وضع مطلوبی ندارد و باید نگاه تازه‌ای به این حوزه داشت. رییس مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی با تاکید بر این مطلب که بخش خصوصی رقیب بخش دولتی نیست، تصریح کرد: آنچه مسلم است در حوزه درمان با این روش که جلو رفته‌ایم خیلی موفق نبوده‌ایم. او بخش خصوصی و دولتی را مکمل یکدیگر در حوزه درمان دانست و افزود: اینکه تعرفه‌های عجیب و غریب به جامعه پزشکی تحمیل کنیم به جایی نمی‌رسیم. پیشنهاد ما به مسوولان جدید وزارت بهداشت این است که تعرفه‌گذاری بخش خصوصی را به عهده سازمان نظام پزشکی بگذارند تا مشکلات بیمارستان‌ها رفع شود. فاضل با عنوان این مطلب که جامعه پزشکی از دو طرف در حال صدمه خوردن است، افزود: یکی اینکه گفته می‌شود رشته پزشکی پولساز است و دیگری اینکه در حال حاضر اکثریت جامعه پزشکی زیر خط فقر قرار دارند و فقط عده‌ای هستند که در این بین از این حرفه و رشته سوءاستفاده می‌کنند. رییس مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ادامه داد: البته مشکل برخورد با افرادی که از رشته پزشکی سوءاستفاده می‌کنند وجود دارد و راه آن دریافت مالیات از آنان است. در واقع می‌توان با مالیات مشکل سوءاستفاده در پزشکی را حل کرد. او با بیان این مطلب که جامعه پزشکی رو به فقیرتر شدن می‌رود، اظهار داشت: این درست نیست که یک پزشک تمام عمر تحصیل کند و بعد با فقر زندگی کند. فاضل در ادامه به موضوع بودجه سلامت اشاره کرد و افزود: مراجعات بی‌ثمر، اقلام دارویی که در نسخه‌ها نوشته می‌شود و تجویز تصویربرداری‌های پزشکی بیهوده باعث شده ما شاهد افزایش هزینه‌ها در نظام سلامت باشیم. رییس مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی گفت: این بخش از نظام سلامت نیاز به نظم دارد که مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی می‌تواند این نظم را ایجاد کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران