شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 138820 | |

براساس طرح تفضیلی برای املاک ۲۰۰ متر و بیشتر پیش‌بینی شده تا طبقات بیشتری بدون محدودیت در زیر زمین و به هر مقدار که از نظر فنی و ژتوتکنیک امکان خاکبرداری وجود داشته باشد،

 براساس طرح تفضیلی برای املاک ۲۰۰ متر و بیشتر پیش‌بینی شده تا طبقات بیشتری بدون محدودیت در زیر زمین و به هر مقدار که از نظر فنی و ژتوتکنیک امکان خاکبرداری وجود داشته باشد، پارکینگ مورد نیاز احداث و تامین شود.حداقل تامین یک واحد پارکینگ برای املاکی که مساحت 100 متر و بیشتر دارند برای هر واحد مسکونی از ضوابطی است که در این طرح در نظر گرفته و الزامی شده است.برای اینکه امکان احداث بیشتر پارکینگ‌ها نیز وجود داشته باشد، برای املاک 200 متر و بیشتر نیز پیش‌بینی شده تا طبقات بیشتری بدون محدودیت در زیر زمین به هر مقدار که از نظر فنی و ژتوتکنیک امکان خاک‌برداری وجود داشته باشد، پارکینگ مورد نیاز تامین شود. همچنین در پهنه‌های مسکونی در املاک با اراضی مساحت 200 متر و بیشتر از طبقه منفی 2 به پایین امکان افزایش سطح اشغال تا 80درصد و در پهنه‌های تجاری و اداری و مختلط نیز این امکان تا 100 درصد فراهم شده است.

علاوه بر این، ضوابط تشویقی هم در طرح تفصیلی برای احداث پارکینگ‌های طبقاتی در نظر گرفته شده است. در بند یک مصوبه 436 کمیسیون ماده 5 ضوابط تشویقی احداث پارکینگ‌های طبقاتی قید شده و برای اراضی و املاکی که 50 مترمربع و بیشتر مساحت دارند، امکان احداث پارکینگ‌های مکانیزه محله‌ای نیز در ضوابط طرح تفصیلی مجاز اعلام شده است.  همچنین سرمایه‌گذارانی که در اراضی و املاکی با یک‌هزار مترمربع وسعت و بیشتر پارکینگ احداث کنند می‌توانند از امتیاز سه طبقه و بیشتر تجاری و رستوران بهره‌مند شوند. هفته گذشته نیز صدور پایان کار برای ۴ هزار واحد پارکینگ تعهدی در شورای شهر تهران مصوب شد. به گفته علی اعطا سخنگوی شهر تهران طی سال‌های ۸۸ تا ۹۲ بر اساس مصوبه شورای شهر تهران تعداد ۶هزار و ۲۸۵واحد پارکینگ تعهدی با هر تعداد واحد در ساختمان‌های مسکونی و بین یک تا ٣٠ واحد در ساختمان‌های تجاری در نظر گرفته شد. تا امروز ۴ هزار و ۳۶ واحد پارکینگ تعهدی تعیین تکلیف و منجر به صدور پایان کار شده است. در حال حاضر 2 هزار و ۲۴۹واحد پارکینگ در ۶٣۴ پلاک ثبتی باقی مانده که بر اساس این مصوبه به شهرداری اجازه داده می‌شود با اخذ عوارض پارکینگ‌های تعهدی پایان کار را صادر کند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران