شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137680 | |

مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی گفت: سه ونیم میلیون ایرانی شاغل در خارج از کشور فعالیت می‌کنند که ازاین تعداد ۳۰ هزار نفر بیمه شده هستند.

30 هزار نفر از شاغلان خارج از کشور بیمه تامین اجتماعی دارند

مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی گفت: سه ونیم میلیون ایرانی شاغل در خارج از کشور فعالیت می‌کنند که ازاین تعداد ۳۰ هزار نفر بیمه شده هستند.

احمدرضا خزاعی افزود: تشکیل اداره کل اتباع از شهریور سال ۹۴ بوده است و این اداره کل در سه بخش شامل بیمه اتباع خارجی، بیمه ایرانیان خارج از کشور و انجام توافقنامه‌های دوجانبه وچندجانبه فعالیت می‌کند. مبنای قانونی بیمه اتباع خارجی ماده ۵ قانون تامین اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: ۹۰درصد اتباع خارجی افغانستانی هستند که از این آمار، یک و نیم درصد اتباع خارجی درهرمزگان حضور دارند و شامل ۲۴ هزار و ۱۹۵ افغانستانی است.خزاعی ادامه داد: ازسال ۵۴ لغایت ۹۴ تعدادبیمه‌شدگان خارجی ۳ هزار و ۳۰۰ بوده است اما با تلاش‌هایی که انجام گرفته ازسال ۹۴لغایت ۹۷ این تعداد به ۴۳هزار نفررسیده است.وی گفت: از۴۳هزار نفر بیمه شده اتباع خارجی ۷۵درصد که شامل ۳۲هزار نفر هستند مجرد و فاقد تبعی هستند.مدیرکل اتباع تامین اجتماعی اظهارداشت: افرادی که که دارای پروانه کارنیستند ولی دارای اقامت قانونی هستند می‌توانند از طریق بیمه اختیاری یا زنان خانه‌دار بیمه شوند.وی در خصوص بیمه ایرانیان خارج ازکشور یادآور شد: سه ونیم میلیون ایرانی شاغل در خارج از کشور فعالیت دارند که ازاین تعداد ۳۰ هزار نفر بیمه شده هستند.

خداحافظی بخاری‌های گازسوز از مدارس تهران

استاندار تهران با بیان اینکه تمام بخاری‌های گازسوز مدارس تهران جمع‌آوری خواهد شد، گفت: تلاش خود را برای برچیده شدن بخاری‌های غیراستاندارد مدارس تهران انجام می‌دهیم.

انوشیروان محسنی بند‌پی استاندار تهران در نشست مشترک با مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران و روسای هیات‌مدیره مجامع خیرین مدرسه ساز شهر و شهرستان‌های تهران، اظهار کرد: از اقدامات اثربخش خیرین مدرسه‌ساز تشکر می‌کنم.

وی افزود: امیدوارم با یک همفکری، تعامل و هماهنگی بتوانیم اقدامات خوبی در زمینه فضاهای آموزشی استان تهران داشته باشیم.

محسنی بند‌پی با اشاره به اهمیت مدارس و دانش‌آموزان در کشور خاطرنشان کرد: حوادث ناگواری که از مدارس و گوشه و کنار به گوش انسان می‌رسد بسیار ناراحت‌کننده و متأثر‌کننده است؛ دانش‌آموزان در آینده می‌توانند از سرمایه‌های کشور و همانند دکتر حافظی و دیگر مسوولان باشند.

استاندار تهران ضمن اعلام پیوستن به کمپین کلاس گرم مدرسه امن، تصریح کرد: در راستای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس و برای حذف تمامی بخاری‌های گازسوز کلاس‌های درس از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود و تمام تلاش خود را برای برچیده شدن این بخاری‌های غیراستاندارد انجام می‌دهیم.وی گفت: برای حذف بخاری‌های گازسوز از کلاس‌های درس استان تهران، به هر میزان که برای این کار اعتبار نیاز باشد،

50 درصد آن را از محل اعتبارات ملی و 50 درصد دیگر را از اعتبارات استانی و همراهی خیرین مدرسه ساز بهره خواهیم برد تا برای همیشه این سیستم‌های گرمایشی نا ایمن جمع‌آوری شوند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران