شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137266 | |

مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان غذا و دارو با حضور ایرج حریرچی، قائم‌مقام و سخنگوی وزارت بهداشت و نزدیک‌ترین فرد به حسن هاشمی، وزیر سابق بهداشت برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان غذا و دارو با حضور ایرج حریرچی، قائم‌مقام و سخنگوی وزارت بهداشت و نزدیک‌ترین فرد به حسن هاشمی، وزیر سابق بهداشت برگزار شد و حریرچی، در این مراسم به تخصص وزیر جدید بهداشت اشاره کرد و گفت: برای اولین‌بار وزیر غیر پزشک در تاریخ کشور سکان وزارت بهداشت را به دست می‌گیرد.

حریرچی البته در ادامه به مساله دارو هم اشاره کرد و گفت شرایط دارو در کشور بهبود یافته است. قائم‌مقام معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به بهبود شرایط حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در ماه‌های اخیر، گفت: سیاست وزارت بهداشت در حوزه دارو، همواره حمایت از تولید داخل است.

ایرج حریرچی با بیان اینکه برای اولین‌بار وزیر غیر پزشک در تاریخ کشور سکان وزارت بهداشت را به دست می‌گیرد، گفت: امیدواریم حضور دکتر نمکی برای حوزه سلامت و دارو منشأ خیر و برکت باشد.

او افزود: دکتر اصغری خدمات شایسته‌ای در زمان جنگ، مسوولیت و ریاست در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و پس ‌از آن در سازمان غذا و دارو ارایه کرد و عملکرد شایسته‌ای در تمام زمینه‌ها داشت. اگرچه در اردیبهشت و خرداد با مشکلات قابل ‌توجهی روبرو بودیم، اما بخش اعظمی از آن در سه، چهار ماه اخیر حل ‌شده است یا در حال برطرف شدن است و این امر حاصل زحمات، پاک دستی و سلامت نفس دکتر اصغری و مجموعه تحت مدیریت وی بوده است. حریرچی با تقدیر از خدمات شایسته دکتر اصغری در سازمان غذا و دارو ابراز امیدواری کرد که دکتر پیر صالحی نیز برای حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و بطور کلی سازمان غذا و دارو مثمر ثمر باشد.

او با اشاره به سابقه دکتر پیرصالحی در حوزه صنعت و سیاست‌گذاری دارو عنوان کرد: دکتر پیرصالحی از پیشنهادات اصلی برای ریاست سازمان غذا و دارو بود که با مذاکرات انجام شده، این مسوولیت را قبول کرد. قبول چنین مسوولیت سنگینی در شرایط کنونی و وضعیت اقتصادی دشوار و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه کشور، مستلزم شجاعت، فداکاری و ایثار است و ما برای وی آرزوی موفقیت می‌کنیم. معاون کل وزارت بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت دارو، تجهیزات پزشکی، غذا، لوازم‌آرایشی، بهداشتی و مکمل، گفت: سیاست وزارت بهداشت، حمایت از تولید داخل و تقویت صنعت است. در حوزه دارو شرایط نسبتا بهتری نسبت به سایر حوزه‌ها داریم و باید تولید در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی در داخل، توسعه پیدا کند.

حریرچی با بیان اینکه «شفافیت» یکی از محورهای مورد تاکید وزارت بهداشت است، گفت: نسخه الکترونیک سلامت می‌تواند بسیاری از مشکلات را در این زمینه حل کند. شفافیت باید در همه مراحل کار از جمله تامین مواد اولیه، توزیع و مصرف، نمود داشته باشد و فرآیندها از جمله تمام مراحل صدور مجوزها و پروانه‌ها باید به ‌صورت الکترونیک انجام شوند و تمام مراحل برای تمام ذی‌نفعان، مردم، دستگاه‌های نظارتی و افکار عمومی روشن شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران