شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137181 | |

سرپرست وزارت بهداشت با اشاره به مهم‌ترین اولویت‌های کاری‌ خود در حوزه سلامت و به ویژه بخش دارو، از به‌کارگیری 19 هزار نیروی جدید پرستار در سال 99-98 خبر داد.

سرپرست وزارت بهداشت با اشاره به مهم‌ترین اولویت‌های کاری‌ خود در حوزه سلامت و به ویژه بخش دارو، از به‌کارگیری 19 هزار نیروی جدید پرستار در سال 99-98 خبر داد.

سعید نمکی در پاسخ به سوالی درباره مهم‌ترین اولویت‌هایش در وزارت بهداشت گفت: با تشکر از جدیت و پشتکار آقای دکتر هاشمی که زحمات زیادی را در وزارت بهداشت کشیدند ما راه طرح تحول را ادامه می‌دهیم. باید توجه کرد که طرح تحول نظام سلامت طرح دولت روحانی است و ما هم با قوت و شدت آن را پیش می‌بریم. نمکی ادامه داد: بر این اساس در زمینه برنامه‌ها و اقدامات برای کاهش هزینه‌های کمرشکن، توسعه زیرساخت‌ها، تامین داروهای اساسی بیماران خاص و صعب العلاج، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم و ... که از پکیج‌های طرح تحول بودند با شدت بیشتر ادامه خواهند یافت. در عین حال در مواردی هم که فکر می‌کنیم باید هزینه‌ها را منطقی‌تر کنیم این اقدام را انجام خواهیم داد.او اضافه کرد: همچنین به موضوع توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز برای بیماران سرپایی در اقصی نقاط کشور نیز می‌پردازیم و بحث بیماری‌های غیر واگیر را به عنوان یکی از مواردی که امروز بر دوش حوزه سلامت سنگینی می‌کند دنبال می‌کنیم. در عین حال پیگیر ادغام اقدامات بهداشت روان در فعالیت‌های نظام سلامت نیز هستیم. همچنین رسیدگی به سلامت سالمندان با افزایش جمعیت سالمندی و اصلاح ساختار شبکه‌های بهداشت – درمان و ساختار نظام سلامت نیز جزو برنامه‌هایمان است. باید توجه کرد که بیش از 30 سال است که در ساختار بهداشت و درمان بازنگری نشده و ما این اقدام را انجام خواهیم داد. به گفته سرپرست وزارت بهداشت، یکی از تکالیف قانونی برنامه پنجم و ششم توسعه در حوزه سلامت توسعه پزشک خانواده، اجرای نظام ارجاع، تدوین و اجرای راهنماهای بالینی و اجرای پرونده الکترونیک سلامت بوده است که هنوز این تکالیف بر جای مانده‌اند و باید به آنها بپردازیم. البته همکاران ما در وزارت بهداشت در این زمینه پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند.نمکی در پاسخ به سوالی درباره اولویت‌های دارویی نیز ضمن تشکر از اقدامات دکتر اصغری رییس سابق سازمان غذا و دارو گفت: دیروز دکتر پیرصالحی را به عنوان رییس سازمان غذا و دارو منصوب و تکالیفی را برایشان تعیین کردم. اولین تکلیف این بود که داروهای اساسی مردم با توجه به شرایط تحریم‌ها حتی یک روز هم معطل نماند. خوشبختانه ذخایر دارویی خوبی را داریم و منابع خوبی هم به صنعت دارویی کشور تزریق شده است. بنابراین هیچ نگرانی بابت کمبود دارو در ماه‌ها و سال‌های آینده وجود ندارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران