شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137113 | |

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور اعلام کرد: نگهداری و خرید و فروش حیات وحش زنده و غیرزنده طی ۹ ماه اخیر ۲۸۲ درصد افزایش یافته است.

افزایش ۲۸۰ درصدی خرید و فروش حیات وحش

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور اعلام کرد: نگهداری و خرید و فروش حیات وحش زنده و غیرزنده طی ۹ ماه اخیر ۲۸۲ درصد افزایش یافته است.جمشید محبت‌خانی افزود: دلیل افزایش آمار خرید و فروش حیات وحش مربوط به عقرب‌ها است که در یک دوره خرید و فروش آنها رشد یافته بود.او با اشاره به همکاری ناجا با یگان محیط زیست در حوزه‌ جرایم فضای مجازی تصریح کرد: امکان خرید وفروش حیات وحش، تاکسیدرمی حیات وحش در سایت‌های دیوار و شیپور توسط پلیس فتا فیلتر شده است همچنین سعی داریم در زمینه جرایم فضای مجازی شامل خرید و فروش حیات وحش زنده و غیرزنده همچنین حیوان آزاری با همکاری پلیس ناجا اقدامات جدی انجام دهیم. به همین منظور یک رابط از سوی یگان محیط زیست انتخاب شده و در ناجا دوره‌ آموزشی گذرانده است. محبت‌خانی همچنین اظهار کرد: دو روز پیش توسط یکی از پاسگاه‌های هرمزگان ۱۴۰ قطعه از پرندگان گران قیمت کشف شده است که بیش از ۴ میلیارد تومان قیمت دارد. همچنین چند روز پیش در بوشهر کشفیات سنگینی انجام شد که حوزه مرزبانی ناجا نیز در این زمینه همکاری داشت.فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه سعی داریم در سال آینده حق‌الکشف‌های محیط بانان را پرداخت کنیم، گفت: متاسفانه از سال ۹۴ حق الکشف محیط بانان پرداخت نشده است در حالی که این حق محیط بانان است بنابراین سعی داریم تا سال آینده حق‌الکشف محیط بانان و نیروهای انتظامی که در کشفیات محیط زیستی نقش داشتند را پرداخت کنیم.

امتحانات نهایی ملاک پذیرش بدون کنکور

رییس مرکزسنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پذیرش بدون کنکور دانشجو در ۸۵ درصد کدرشته‌ محل‌های دانشگاهی گفت: ملاک و مبنای سوابق تحصیلی، امتحانات پایه نهایی دوازدهم است که معدل آن به دانشگاه‌های مجری پذیرش بدون آزمون اعلام خواهد شد.عبدالرسول عمادی وی درباره مخالفان طرح حذف کنکور نیز گفت: شکست مصوبه سال ۹۶ هم این بود که منافع طیف‌های بسیاری از فعالان کنکوری تحت الشعاع قرار می‌گرفت. برای مقابله با این مساله آموزش و پرورش به ویژه در یک سال اخیر گام‌های بلندی برداشت که از جمله آنها کاهش تبلیغات کنکوری در صداوسیما بود. به دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی کردیم که در مسیر کتاب درسی قرار بگیرند. طی پنج سال اخیر تلاش کردیم این امر را نهادینه کنیم که مبنای امتحان نهایی همان کتاب درسی است و نیازی به جزوات کنکوری نیست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران