شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 135137 | |

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران از اضافه شدن ۱۳ هزار خانوار جدید به این نهاد خبر داد و گفت: همه خانوارها سبد حمایتی دریافت می‌کنند.

حذف محدودیت ورود خانوارهای جدید به کمیته امداد

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران از اضافه شدن ۱۳ هزار خانوار جدید به این نهاد خبر داد و گفت: همه خانوارها سبد حمایتی دریافت می‌کنند.

علی کریمی اصل با بیان اینکه در ماه‌های اخیر با توجه به وضعیت بد اقتصادی، محدودیت‌های ورود خانوارهای جدید به چرخه حمایتی این نهاد حذف شده است، افزود: ۱۳ هزار خانوار جدید (طبق تبصره ۱۴) به خانوارهای تحت حمایت در استان تهران اضافه شده‌اند.

وی در ادامه به تعداد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان تهران اشاره کرد و افزود: هم اکنون ۶۷ هزار و ۳۳۶ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۱۴۰ هزار نفر از خدمات کمیته امداد استان تهران بهره مند هستند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران همچنین با اشاره به طرح حمایت غذایی که به مددجویان تحت حمایت این نهاد نیز تعلق می‌گیرد، نیز گفت: همه خانوارهای تحت حمایت از این بسته حمایتی بهره مند می‌شوند.

کریمی اصل با بیان اینکه این بسته حمایتی به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود، تاکید کرد: مددجویان می‌توانند از طریق برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای مانند رفاه، شهروند، اتکاء و فرهنگیان و با استفاده از کارت بانکی صندوق امداد ولایت مایحتاج ضروری خود را تهیه کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: این بسته حمایتی با توجه به بعد خانوار در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد که به ترتیب برای خانوارهای تک نفره ۱۰۰، دونفره ۱۵۰، سه نفره ۲۰۰، چهار نفره ۲۵۰، پنج نفربه بالا ۳۰۰ هزار تومان به حساب سرپرستان آنها واریز می‌شود.

گل، دومین مخدر شایع در ایران

رییس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: براساس آمار ستاد مبارزه با مخدر، «گل» دومین ماده مخدر شایع در کشور است که از سوی جوانان و نوجوانان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماریت قازاریان با با بیان اینکه برخی افراد با تصور بر عدم اعتیاد آور بودن ماده گل رو به این ماده مخدر می‌آورند، اظهار کرد: اطلاعات جوانان درباره عوارض این ماده درست نیست و آنان در پی کسب لذت هستند. قازاریان با بیان اینکه گرایش مصرف به سمت ماده گل بسیار زیاد است، افزود: از طرفی جوانان نمی‌دانند مصرف گل چه عوارضی مانند تغییر علایم بدنی و کندی حرکت و... را درپی دارد. عوارض بلندمدت مصرف گل نیز شامل نقص در سیستم بدنی، کاهش تمرکز، مشکلات تحصیلی و شغلی و کاهش سطح هوشیاری است.وی با تاکید بر اینکه خانواده‌ها باید مراقب باشند فرزندانشان با چه افرادی دوستی می‌کنند و اوقات فراغت خود را به چه شکل می‌گذرانند، تصریح کرد: سازمان بهزیستی کمپین آشنایی با ماده مخدر گل را طی ۱۰ روز در نیمی از استان‌ها برگزار کرد ولی این کارها باید مداوم انجام شود.اظهارات قازاریان در حالی است که سعید صفاتیان، تحلیلگر و کارشناس حوزه مواد مخدرهم استفاده از مواد مخدر را واقعیتی انکار ناپذیر در تمام جوامع دانست و افزود: ضلع اول، درمانگران، ضلع دوم مصرف کننده و ضلع سوم مواد مخدر است. ذات خود ماده گل است که به دلیل تاثیراتش، رتبه دوم را در میان مواد مخدر در کشور به دست آورده است.صفاتیان با بیان اینکه ۵ یا ۶ مورد روان گردان طی سالیان سال مرتب جای یکدیگر را می‌گیرند، افزود: ماده گل به دلیل ساختار خود، این احساس را در جوان ایجاد می‌کند که فرد تصور می‌کند بیشترین تمایل را به مصرف این ماده دارد.او با انتقاد از اینکه یک معلم یا والدین به راحتی نمی‌توانند درباره مواد مخدر با جوانان صحبت کنند، تصریح کرد: توسعه برنامه‌های صداوسیما طی ۲۰ سال گذشته موفق بوده است، اما از طرفی در آموزش و پرورش این توسعه تا ۱۰ درصد رونق داشته است. صفاتیان فقدان زیر ساخت‌هایی نظیر نگاه مدیریتی درباره برنامه‌های پیشگیری را از مشکلات این حوزه دانست و افزود: مدیران نسبت به این موضوع استرس دارند و برنامه‌ها را به مقصد نمی‌رسانند. همایش‌های پیشگیرانه تنها راهکار نیست و در عین برنامه‌های پیشگیرانه ۱۰ سال گذشته مناسبِ شرایط امروز نیست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران