شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 135136 | |

دولت در تلاش است به جای کمک مستقیم به خانواده‌های نیازمند و زنان سرپرست خانوار، آنها را در حوزه‌های مختلف توانمند کند. معاون رییس‌جمهور در حوزه زنان و امور خانواده گفت:

دولت در تلاش است به جای کمک مستقیم به خانواده‌های نیازمند و زنان سرپرست خانوار، آنها را در حوزه‌های مختلف توانمند کند. معاون رییس‌جمهور در حوزه زنان و امور خانواده گفت: توانمندسازی خانواده‌ها به ویژه زنان در عرصه‌های مختلف از اولویت‌های دولت در برنامه ششم توسعه است. معصومه ابتکار اظهار کرد: سند توانمندسازی وضعیت زنان و خانواده و برنامه عمل به این سند تدوین شده که درصدد گنجاندن آن در اعتبارات سال 98 هستیم. او افزود: از جمله سیاست‌های دولت برای قشر زنان، اجرایی کردن برنامه‌هایی مبتنی بر دانش و فناوری روز بر اساس اهداف از پیش تعیین شده است که در این میان کارگزاران نگاه ویژه‌تری به زنان روستایی دارند.

معاون رییس‌جمهور در حوزه زنان و امور خانواده توضیح داد: توسعه پایدار روستاها با استفاده از توان و ظرفیت بانوان از اهداف دولت است که در این راستا افزایش توان صندوق‌های اعتبارات خرد، حمایت از طرح‌های نوین بازار پسند و تلاش برای افزایش میزان مشارکت زنان در حوزه‌های مختلف در دستور کار دولت قرار دارد.

به گفته ابتکار از جمله برنامه‌های دولت توانمندسازی منطقه‌ای سازمان‌های مردم نهاد در سیاست‌گذاری‌ها و جلب مشارکت آنها در دیده بانی از فعالیت‌های دولت با محوریت نقد و یپشنهاد به کارگزاران است.

وی با بیان اینکه در مقطع کنونی هدف دشمنان ناامید کردن مردم از نظام و انقلاب و ایجاد فاصله بین مردم و کارگزاران نظام است، تاکید کرد: دولت نیز باید با شفافیت برنامه‌های عمل خود را برای مردم تشریح و عملیاتی کند.

ابتکار یادآور شد: هم اکنون از سیاست‌های اصلی و مهم دولت حرکت به سوی توسعه پایدار نقاط مختلف کشور برای ارتقای کشاورزی، تولید، صنایع کوچک، مشاغل خانگی، فناوری‌های نوین، صنایع دستی بازار پسند، ایجاد فرصت‌های نوین اشتغال پایدار است.

معاون رییس‌جمهور یکی از ارکان اصلی دولت تدبیر و امید را رعایت عدالت اجتماعی در همه ابعاد و زمینه‌ها از جمله عدالت اقتصادی، اشتغال، جنستی، آموزش، بهداشت، ورزش، ازدواج برشمرد و تاکید کرد: طبق قانون اساسی همه مردم فارغ از جنسیت و قومیت از این حوزه‌ها به صورت مساوی بهره مند باشند.

ابتکار با اشاره به اینکه توانمندی زنان در عرصه‌های مختلف غیر قابل انکار است، افزود: باید از استعداد، توان و ظرفیت غنی بانوان برای پیشبرد اهداف کشور و نظام بهره‌گیری کرد.

معاون رییس‌جمهوری در حوزه زنان و امور خانواده با اشاره به موضوع اشتغال تاکید کرد: اشتغال آبرومند یک نیاز مهم برای همه افراد اعم از زن و مرد است و باید زمینه کسب درآمد عزتمند برای بانوان به ویژه زنان سرپرست خانوار و دختران با تحصیلات عالی فراهم شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران