شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس سازمان امداد و نجات از امدادرسانی به ۸۴۳ نفر در ۶ استان سیل‌زده خبر داد. مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات عملیات سیل و آبگرفتگی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه گفت:

رییس سازمان امداد و نجات از امدادرسانی به ۸۴۳ نفر در ۶ استان سیل‌زده خبر داد. مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات عملیات سیل و آبگرفتگی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه گفت: ٦ استان ایلام، خوزستان، قزوین، کرمانشاه، لرستان و همدان متاثر از سیل و آبگرفتگی هستند. او با اشاره به مناطق امدادرسانی شده ادامه داد: به ٢٩شهر، روستا و مناطق عشایرنشین و ٨٤٣ نفر امدادرسانی شده است. رییس سازمان امداد و نجات با اشاره به انتقال ١٨ نفر به مناطق امن، تصریح کرد: یک نفر در اندیکای خوزستان جان خود را از دست داد. سلیمی اظهار کرد: از ٧٩ واحد مسکونی تخلیه آب صورت گرفته، همچنین ٤١ دستگاه خودرو که در مسیر سیلاب گرفتار شده بودند، رهاسازی شدند. به گفته رییس سازمان امداد و نجات ٣٥ تیم شامل ١٣٦ نفر در این عملیات حضور داشتند. همچنین شاهین فتحی (معاون فنی و عملیات سازمان امداد و نجات) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره سیل و آبگرفتگی در استان خوزستان شهرستان‌های گتوند، دزفول، مسجد سلیمان، شوش، اندیکا و لالی گفت: بارندگی شدید در شمال استان خوزستان موجب سیل و آبگرفتگی در مناطق مختلف عشایری، روستایی و شهری شده و تیم‌های عملیاتی به منطقه اعزام شدند.او با اشاره به سیل و آبگرفتگی در استان لرستان نیز ادامه داد: در شهرستان پلدختر روستای چم گردله، روستای باغ گل، منازل مسکن مهر، دردیا و دهستان پاعلم دچار سیل و آبگرفتگی شدند.

دستگیری عامل آتش‌زدن شهروندان

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ جزییات دستگیری مردی را که برای خوشگذرانی و تفریح اقدام به آتش زدن شهروندان کرده بود را تشریح کرد. در پی انتشار تصاویر مختلف در فضای مجازی که در آنها جوانی حدودا ۳۰ ساله در حین استراحت کردن افراد در فضاهای سبز شهر تهران اقدام به آتش زدن آنها کرده، موضوع بطور ویژه در دستور کار پلیس‌های تخصصی قرار گرفت.  همزمان با آغاز تحقیقات پلیسی، تماس‌های متعدد با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و همچنین پیام‌گذاری در فضای مجازی از سوی تعداد زیادی از شهروندان تهرانی که طی آن ضمن معرفی یکی از مجرمین سابقه‌دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف، درخواست دستگیری سریع این شخص را از پلیس داشتند. ، در همان تحقیقات اولیه مشخص شد «مهدی» ۳۳ ساله به عنوان فرد آتش افروز، با همراهی اکبر متولد ۱۳۷۶ و محمود متولد ۱۳۷۹ اقدام به سوزاندن مردم می‌کردند. بررسی سوابق مهدی نشان داد که او از مجرمان سابقه‌دار در زمینه قدرت نمایی و آزار و اذیت است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران