شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به احتمال افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای بزرگ و صنعتی، از ورود سامانه بارشی جدید از روز جمعه نهم آذرماه خبر داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به احتمال افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای بزرگ و صنعتی، از ورود سامانه بارشی جدید از روز جمعه نهم آذرماه خبر داد.

احد وظیفه افزود: از امشب هشتم آذر با شمالی شدن جریان هوا در سواحل غربی و مرکزی دریای خزر بارش باران پیش‌بینی می‌شود و این وضعیت تا اوایل هفته‌ آینده ادامه‌ خواهد داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه اظهارکرد: فردا نهم آذر با ورود سامانه جدید بارشی ابتدا در مناطقی از شمال غرب سپس غرب کشور بارش باران آغاز می‌شود و در روز شنبه دهم آذرماه بر مقدار بارش در این مناطق افزوده خواهد شد. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در روزهای جمعه‌ و شنبه نهم و دهم آذر، بارش در مناطق مرتفع و سردسیر شمال غرب به شکل برف پیش‌بینی می‌شود، گفت‌: از امروز تا فردا دمای هوا در سواحل دریای خزر بین 4 تا 6 درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد و انتظار می‌رود نهم آذر ماه، دما بین 6 تا 8 درجه سانتیگراد کاهش یابد.

به گفته وظیفه، طی سه روز آینده در مناطق کشور جوی پایدار پیش‌بینی می‌شود که با توجه به سکون نسبی هوا برای امروز و فردا (۷ و ۸ آذرماه) افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا را در شهرهای صنعتی به دنبال خواهد داشت. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: امروز مناطق مرکزی خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان با اشاره به شرایط جوی تهران گفت: امروز هشتم آذر آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری، همراه با غبار محلی با بیشینه و کمینه دمای ۱۵ و ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود، همچنین نهم آذر آسمان پایتخت صاف با حداکثر و حداقل دمای ۱۵ و ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران