شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 134042 | |

محیط آرام‌تر و رسیدگی بیشتر، برخی بیماران و خانواده‌هایشان را به جای بیمارستان‌های دولتی، به بیمارستان‌های خصوصی می‌کشاند.

محیط آرام‌تر و رسیدگی بیشتر، برخی بیماران و خانواده‌هایشان را به جای بیمارستان‌های دولتی، به بیمارستان‌های خصوصی می‌کشاند. البته برخی پزشکان نیز تنها به شرط عمل در بیمارستان خصوصی، به بیماران وقت جراحی می‌دهند. اما هزینه‌های سرسام‌آور و عجیب بیمارستان‌های خصوصی، با جیب مردم همخوانی ندارد. این را عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس می‌گوید: همخوانی تعرفه‌های بیمارستان‌های خصوصی باجیب اقتصادی مردم با خرید راهبری خرید خدمت توسط وزارت بهداشت ودرمان امکان پذیراست. محسن علیجانی زمانی درباره وضعیت خدمات رسانی بخش خصوصی در حوزه سلامت ودرمان کشور، گفت: بهترین راهکاربرای ارزان‌تر شدن خدمات درمانی در بخش خصوصی، خرید راهبردی خدمت توسط وزارت بهداشت ودرمان است. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خرید راهبردی خرید خدمت طبق برنامه ششم توسعه توسط وزارت بهداشت و درمان با تعرفه مناسب ترمی‌تواند خدمات رسانی در بیمارستان‌های خصوصی برای استفاده عموم مردم را ارزان‌تر کند اظهار کرد: یکی از موارد اشتباه صورت گرفته در بخش سلامت این است که ما تعرفه دولتی و غیر دولتی را یکسان کردیم واین در حالی است که نیروهای مسلح، دانشگاه آزاد و شهرداری‌ها می‌بایست، تعرفه‌های درمانی‌اش را با بخش دولتی متفاوت درنظر بگیرند زیرا بطور کامل از منابع عمومی استفاده نمی‌کنند. وی ادامه داد: یکی از فواید خرید راهبردی خدمت در بخش خصوصی خالی نماندن تخت‌های بیمارستانی است و این در حالی است که می‌بایست تعرفه‌های نهادهای غیر دولتی متفاوت با نهادهای دولتی تعیین شود.

علیجانی زمانی به خانه ملت گفت: تعرفه بیمارستان خصوصی می‌بایست با جیب اقتصادی مردم همخوانی داشته باشد بنابراین اگر خرید خدمت راهبردی در بخش خصوصی درمانی وسلامت انجام شود، این امر موجب می‌شود بر تعداد بیماران در این حوزه افزوده شود و درنهایت می‌توان تعرفه‌های بخش خصوصی در حوزه درمان را کاهش داد. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ظرفیت بخش خصوصی درمان و سلامت در اختیار عامه وتوده مردم نیست یادآورشد: تعرفه‌های بخش خصوصی می‌بایست مناسب شود و حمایت‌های لازم نیز در این خصوص تدارک دیده شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران