شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 133378 | |

تقریبا هر سال، وسایل گرمایشی غیراستاندارد در برخی مدارس، باعث بروز حوادثی تلخ می‌شوند. آموزش و پرورش اما در تلاش است با به کارگیری وسایل گرمایشی جدید،

تقریبا هر سال، وسایل گرمایشی غیراستاندارد در برخی مدارس، باعث بروز حوادثی تلخ می‌شوند. آموزش و پرورش اما در تلاش است با به کارگیری وسایل گرمایشی جدید، سوانح را کاهش دهد. رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از خریداری ۸۰۰۰ بخاری گازسوز «هرمتیک» برای مدارس مناطق سردسیر خبر داد.

مهرالله رخشانی‌مهر درباره روند تجهیز گرمایشی مدارس با توجه به فرا رسیدن فصل سرما اظهار کرد: چند هفته پیش ۶۰ میلیارد تومان اعتبار به مناطق سردسیر برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی فرستادیم.

او افزود: ۶۰ درصد مدارس ما از حیث تجهیزات گرمایشی ایمن شده‌اند و سیستم استاندارد دارند و تجهیز ۴۰ درصد مابقی نیز در دستور کار است. رقمی که تخصیص یافت خوب بود و بزودی ۶۰ میلیارد تومان دیگر هم ابلاغ می‌شود. رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه سیستم نوینی موسوم به بخاری‌های «هرمتیک» هم وارد مدارس می‌شوند گفت: این سیستم‌های گرمایشی گاز سوز هستند. البته مناطقی در برخی استان‌ها چون خوزستان و سیستان و بلوچستان گاز ندارد و بخاری نفتی باید مستقر شود اما برای مناطق سردسیری چون اردبیل از این بخاری‌های جدید هم استفاده می‌کنیم.

رخشانی مهر از خریداری ۸۰۰۰ بخاری هرمتیک خبر داد و افزود: هرمتیک، نوعی بخاری گازسوز است که بدنه‌اش فلزی نیست و دست را نمی‌سوزاند و مهم‌تر آنکه اکسیژن محیط را نمی‌گیرد و به لحاظ فنی بسیار خوب و کارآمد است. او افزود: کارخانه‌های مختلفی این بخاری‌ها را تولید می‌کنند که از حمایت خوب دولت برخوردارند و دولت بابت این بخاری‌ها یارانه می‌دهد. اولین بار است که این بخاری‌ها را برای مدارس خریداری می‌کنیم و استفاده از آنها هم در دستور کار قرار گرفته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران