شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با انتقاد از روند کند احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرستان اسلامشهر و بهارستان و ایجاد بوی نامطبوع در این مناطق گفت:

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با انتقاد از روند کند احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرستان اسلامشهر و بهارستان و ایجاد بوی نامطبوع در این مناطق گفت: پساب شهری شهرستان اسلامشهر، واوان و بهارستان نباید بیش از این سرگردان باشند. کیومرث کلانتری درباره احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در برخی از شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب در شهرستان اسلامشهر در حال حاضر تنها نیم مدول تصفیه‌خانه فاضلاب برای ۲۲ هزار نفر راه‌اندازی کرده است، اظهار کرد: با توجه به جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفری شهرستان اسلامشهر به سه مدول تصفیه‌خانه احتیاج داریم و این به معنی آن است که شرکت آب و فاضلاب تنها یک ششم کار را در این شهرستان به انجام رسانده است.

او با تاکید بر اینکه نیازمند آن هستیم که شرکت آب و فاضلاب فوری تصفیه‌خانه‌های خود را در حد ظرفیت لازم احداث و افتتاح کند، تصریح کرد: پساب شهری شهرستان اسلامشهر و واوان نباید بیش از این سرگردان باشند. مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران به ایسنا گفت: در شهرستان اسلامشهر و واوان ۶۰۰ هزار نفر جمعیت و در شهرستان بهارستان ۷۰۰ هزار نفر جمعیت داریم چون در این مناطق منبع پذیرنده‌ای مانند دریاچه یا رودخانه‌ای روان نداریم فاضلاب به صورت رها شده در محیط باقی می‌ماند و بوی تعفن ایجاد می‌کند. کلانتری با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه ردیف اعتباری ویژه‌ای برای احداث و افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب در این نقاط اختصاص داده است، گفت: روند احداث تصفیه‌خانه در شهرستان اسلامشهر و بهارستان با کندی همراه است که این وضعیت برای محیط زیست قابل قبول نیست. او همچنین اظهار کرد: محیط زیست پیگیر سرعت بخشیدن به روند احداث تصفیه‌خانه در این دو شهرستان استان تهران است و امیدواریم هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه‌ها احداث شود و فاضلابی که در این مناطق رها می‌شود تصفیه شود. کلانتری درباره برنامه‌های محیط زیست برای کنترل آلودگی هوا در شش ماه دوم سال جاری، روند پیشرفت فرآیند رفع بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه حضرت‌امام‌(ره)، مدیریت پسماندهای عادی و ویژه در استان تهران و ... پاسخ داد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران