شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 131381 | |

فرمانده نیروی انتظامی توضیحاتی را درباره احضار بعضی از سلبریتی‌های جمع کننده کمک برای زلزله‌زدگان و همچنین پهپادها و تجهیزات جدید نیروی انتظامی ارایه کرد.

فرمانده نیروی انتظامی توضیحاتی را درباره احضار بعضی از سلبریتی‌های جمع کننده کمک برای زلزله‌زدگان و همچنین پهپادها و تجهیزات جدید نیروی انتظامی ارایه کرد. سردار حسین اشتری با حضور در جمع خبرنگاران درباره احضار برخی از سلبریتی‌ها که اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای زلزله‌زدگان کرده بودند، گفت: بحث احضار در مورد بسیاری از این افراد مطرح نبوده بلکه ما از آنها دعوت کردیم تا توضیحاتی را ارایه دهند. فرمانده ناجا درباره افرادی که از آنان دعوت شده نیز تصریح کرد: دستگاه قضایی تعدادی از این افراد را به ما معرفی کرده و گفتند با توجه به اینکه این افراد اطلاعاتی را در اختیار دارند بیایند تا اطلاعات در این زمینه تکمیل شود.

او با بیان اینکه این افراد دعوت شده و پس از تکمیل اطلاعات مساله به دستگاه قضایی ارجاع شد، گفت: درباره اینکه دستگاه قضایی چه تصمیماتی گرفته، ما اطلاع نداریم. اشتری در پاسخ به پرسش ایسنا درباره تجهیزات جدیدی که روز دوشنبه از سوی وزارت دفاع به نیروی انتظامی تحویل داده شده، گفت: اسفند ماه سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای میان ناجا و وزیر دفاع به امضاء رسید که مقرر شد براساس آن طی سال ۹۷ تجهیزات مورد نیاز ناجا به این نیرو تحویل داده شود. او با بیان اینکه لازم بود اعتبارات مربوط به این تجهیزات نیز از سوی ناجا تامین شود، گفت: بخشی از این اعتبارات به وزارت دفاع داده شد و انصافا نسبت به اعتباراتی که ما در اختیار آنها قرار دادیم وزارت دفاع همکاری خیلی خوبی با ما داشت.

اشتری اضافه کرد: در همین راستا نیز شش فروند بالگرد جدید که چهار فروند آن کاملا جدید بوده و دو فروند آن نیز اورهال شده بودند تحویل ناجا شد. همچنین ۱۲ فروند پهپاد جدید نیز در اختیار نیروی انتظامی قرار گرفت که با استفاده از این پهبادها می‌توان در مرز نسبت به شناسایی موقعیت و اقدامات اشرار استفاده کرد و علاوه بر آن این پهبادها در جاده‌ها و کنترل ترافیک نیز کاربرد دارند. فرمانده ناجا با بیان اینکه یکسری دستگاه‌ها و تجهیزات برای یگان‌های مختلف پلیس از جمله یگان ویژه نیز تحویل گرفتیم، گفت: امیدواریم با استفاده از این امکانات بتوانیم ماموریت‌هایمان را به خوبی انجام دهیم.

وی افتتاح مرکز هوشمند کنترل ترافیک پلیس راهور را نیز از دیگر اقدامات پلیس در هفته ناجا برشمرد و گفت: امیدواریم با امکانات جدیدی که در اختیار ناجا قرار داده شده تحولات خوبی در پلیس رخ دهد و ان‌شاءالله این روند ادامه داشته باشد. اشتری همچنین در مراسم افتتاح مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اظهارکرد: بهره‌گیری از فناوری‌های روز برای پلیس یک ضرورت است و ما باید به سمت استفاده از فناوری‌های جدید در تمام حوزه‌ها از جمله پلیس راهور برویم. او با بیان اینکه در سطح شهر تهران بیش از ۷ میلیون وسیله نقلیه در حال تردد است، گفت: ۴ میلیون دستگاه خودرو و ۳ میلیون دستگاه موتورسیکلت در حال تردد است که باید برای تردد این وسایل برنامه‌ریزی انجام شود که این برنامه‌ریزی دیگر به شیوه‌های سنتی ممکن نیست و باید با استفاده از امکانات و تجهیزات مدرن انجام شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران