شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130519 | |

طرح تبدیل مدارس متروکه به دهسرا که چندی پیش تحت عنوان پیشنهادی از سوی وزارت کشور به آموزش و پرورش مطرح شد قرار است به زودی برای تصویب به هیات دولت برود.

طرح تبدیل مدارس متروکه به دهسرا که چندی پیش تحت عنوان پیشنهادی از سوی وزارت کشور به آموزش و پرورش مطرح شد قرار است به زودی برای تصویب به هیات دولت برود.

سعیدرضا جندقیان آخرین وضعیت «طرح تبدیل مدارس متروکه به دهسرا» را تشریح کرد و گفت: آمار و اطلاعات مدارس متروکه را درکل کشور احصا کردیم و قرار شد که در قالب تفاهم نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش، بهره‌برداری از مدارس متروکه به دهیاری‌ها واگذارشود. در حقیقت به استناد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، این امکان به نهادهای عمومی و غیردولتی داده شده که از فضاهای بلااستفاده دولتی بهره‌برداری‌کنند.

او ادامه داد: به استناد این قانون تصمیم گرفتیم که با آموزش و پرورش مکاتبه کنیم و در پیشنهادی مشترک توسط وزارت کشور و آموزش وپرورش این طرح را به هیات دولت بفرستیم تا تصویب شود.در حقیقت قصد داریم مصوبه هیات دولت را در این زمینه اخذ کنیم. معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به ایسنا گفت: این اقدام استناد به قانون است و اگر هم قرار باشد تفاهم نامه‌ای میان وزارت کشور و آموزش و پرورش منعقد شود بعد از دریافت مصوبه هیات دولت دراین زمینه خواهد بود.

تااین دو وزارتخانه در فرآیند انجام کار هماهنگ‌تر شوند.بنابراین اولین گام ما در این حوزه ارسال این پیشنهاد به هیات دولت است.

چندی پیش در پیشنهادی از سوی وزارت کشور به وزارت آموزش و پرورش این موضوع مطرح شد که مدارس متروکه و بدون استفاده که تعداد آنها به حدود ۲۰۰۰ مدرسه می‌رسد در اختیار سازمان دهیاری‌های وزارت کشور قرار گیرد تا آنها از این مدارس به عنوان «دهسرا» یا «خانه روستا» استفاده کنند. به عبارت دیگر قرارشد این دهسراها در روستاها همانند فرهنگسراهای شهری در مقیاس کوچک باشند که در آنها کلاس‌های آموزشی برای زنان، دوره‌های توانمندسازی، دوره‌های مشاوره‌ اجتماعی و بهداشتی برای خانواده‌ها و کلاس‌های ورزشی برای جوانان و... برگزار شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران