شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130440 | |

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به افزایش ۲ برابری مراجعه نیازمندان به کمیته امداد در شرایط اقتصادی جدید،

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به افزایش ۲ برابری مراجعه نیازمندان به کمیته امداد در شرایط اقتصادی جدید، از رایزنی کمیته امداد با سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای افزایش اعتبار این کمیته خبر داد. فاطمه رهبر با بیان اینکه مراجعه به کمیته امداد در شرایط اقتصادی جدید نسبت به قبل دو برابر شده است گفت: پیش از این منابع کمیته امداد از سوی مجلس شورای اسلامی تعریف، تعیین و تصویب شده است. همچنین اعتبارات ستادی و کمک‌های مردمی، منابع دیگری برای کمک به نیازمندان بودند که از سال‌های گذشته برنامه‌ریزی شده و در اختیار نیازمندان قرار داده می‌شدند. با این وجود برای پاسخگویی به این دسته از مراجعات جدید باید منابع جدیدی نیز در اختیار داشته باشیم. او با اشاره به افزایش ۳ تا ۴ برابری مستمری مددجویان در سال گذشته به ایسنا گفت: یکی از منابع افزایش مستمری مددجویان از محل تبصره ۱۴ است که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است. سال گذشته مستمری مددجویان از محل همین تبصره افزایش یافت که در حدود ۴ هزار میلیارد تومان به شکل مشترک به تناسب ۳۰ و ۴۰ بین کمیته امداد و سازمان بهزیستی تقسیم شد. رهبر با بیان اینکه طبق تبصره ۱۴ امسال اعتبار کمک به مددجویان و کاهش فقر از ۴۰۰۰ میلیارد تومان به ۷۰۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است گفت: اختصاص این بودجه نیازمند بخشنامه و ساز و کارهای اجرایی بوده که طی ۴ ماه نخست با جلسات متعدد مسوولان با سازمان برنامه و بودجه این مبلغ اجرایی شده و به همان تناسب بین کمیته امداد و سازمان بهزیستی تخصیص یافته است. امسال حدود ۴۷۰ هزار خانوار از سوی کمیته امداد شناسایی شدند و کمیته امداد می‌تواند بیش از ۷۰۰ هزار خانوار را تحت پوشش قرار دهد اما با وجود این میزان بودجه با توجه به مراجعات جدید، افزایش بودجه کفاف نمی‌دهد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد در ادامه توضیح داد: به این ترتیب توانستیم مستمری مددجویان را ۳ تا ۴ برابر کنیم یعنی مستمری آنها از ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان برای خانوارهای ۱ تا ۵ نفره به ۱۶۰ تا ۴۶۰ هزار تومان برای این خانواده‌ها افزایش پیدا کرد که این میزان مستمری جدا از میزان یارانه دریافتی این خانواده‌ها است.

او در ادامه از رایزنی‌های رییس کمیته امداد امام خمینی با رییس سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: قول‌هایی برای اختصاص اعتبار جدید به کمیته به امداد داده شده است. همچنین رایزنی‌هایی با آقای ایزدی رییس سازمان هدفمندی یارانه‌ها با توجه به شرایط اقتصادی جدید صورت گرفته است تا اعتبارات جدیدی کسب کنیم و افراد بیشتری را تحت پوشش کمیته امداد قرار دهیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران