شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کارشناسان آموزشی سال‌هاست از مضرات کنکورمحوری نظام آموزشی و تاثیر منفی روانی کنکور روی دانش‌آموزان می‌گویند و چند سالی است که مسوولان وزارت آموزش و پرورش نیز به این نتیجه رسیده‌اند

کارشناسان آموزشی سال‌هاست از مضرات کنکورمحوری نظام آموزشی و تاثیر منفی روانی کنکور روی دانش‌آموزان می‌گویند و چند سالی است که مسوولان وزارت آموزش و پرورش نیز به این نتیجه رسیده‌اند که کنکور باید کم کم حذف شودو شیوه‌های دیگری جایگزین کنکور برای ورود به دانشگاه‌ها شود. اما این تلاش‌ها تا به حال نتیجه‌بخش نبوده است. رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از امکان افزایش تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور در سال‌های آتی خبر داد.

عبدالرسول عمادی در مورد کاهش تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور و لحاظ کردن تاثیر مثبت گفت: همانطور که می‌دانید، تاثیر قطعی معدل در کنکور ۳۰ درصد بوده و حالا به ۲۰ درصد تاثیر قطعی و ۱۰ درصد تاثیر مثبت رسیده است. او در پاسخ به این سوال که آیا درخواست و فشار داوطلبان شما را مجاب به گرفتن این تصمیم کرد یا خیر؟ به ایسنا گفت: به هر حال درخواست‌های پی در پی دواطلبان و پشت کنکوری‌ها بی‌تاثیر در این تصمیم نبوده است، گرچه نظر ما بر تاثیر قطعی بود، اما شورای سنجش و پذیرش این انعطاف را نشان داد و ۱۰ درصد تاثیر مثبت را نیز در کنار ۲۰ درصد تاثیر قطعی قرار داد.

عمادی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اگر کماکان اعتراض داوطلبان کنکور ادامه یابد، آیا این امکان وجود دارد که تاثیر قطعی از ۲۰ درصد هم پایین‌تر بیاید؟ گفت: من فکر نمی‌کنم این امر در دستور شورای سنجش و پذیرش قرار بگیرد، اما این امکان هم وجود دارد که درصد تاثیر سوابق به مرور بیشتر شود. معاون جدید آموزش متوسطه درباره آمار ۳ درصدی دانش‌آموزانی که تاکنون در مدرسه ثبت‌نام نکرده‌اند، توضیح داد: این افراد قطعا در آینده ثبت نام خواهند کرد و هر روز مرتبا گزارش تعداد ثبت نامی‌ها به ما داده می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند ثبت نام کنند، اما اگر هم مشکلی در این خصوص داشته باشند، مدرسه می‌تواند با در نظر گرفتن مشکل آنها طی روزهای آینده این افراد را ثبت نام کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران