شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130183 | |

مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی از آغاز واریز مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین بازنشستگان این سازمان از امروز (یکشنبه) خبر داد و گفت:

مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی از آغاز واریز مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین بازنشستگان این سازمان از امروز (یکشنبه) خبر داد و گفت: این مبلغ تا 10روز آینده به همه بازنشستگان پرداخت می‌شود. امیرعباس تقی پور افزود: این ما به التفاوت مربوط به افزایش حقوق فروردین برای سایر سطوح است چون مستمری بگیران حداقل بگیر پیش از این، مابه التفاوت حقوق فروردین خود را دریافت کرده‌اند. او اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی از ابتدای سال جاری تاکنون تعهدات خود را نسبت به حداقل بگیران کامل کرده که با پرداخت مابه التفاوت حقوق مستمری بگیران در دیگر سطوح، این تعهدات نیز تکمیل می‌شود. تقی پور با اشاره به اینکه تنها مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین بازنشستگان و مستمری بگیران باقیمانده بود، ادامه داد: با تامین اعتبار 300 میلیارد تومانی از امروز فرایند واریز مابه التفاوت حقوق فروردین آغاز شده است و تا 10 روز آینده پرداخت آن به اتمام می‌رسد. او به ایرنا گفت: زمان واریز حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس حروف الفبا است اما برای پرداخت این مابه التفاوت عکس آن عمل می‌شود و کسانی که در روزهای پایانی هر ماه حقوق خود را دریافت می‌کردند در پرداخت مابه التفاوت به عنوان نفر اول، را دریافت خواهند کرد. باید گفت که اولویت پرداخت با کسانی است که دیرتر حقوق خود را دریافت می‌کنند.

سازمان تامین اجتماعی با حدود 42 میلیون نفر بیمه شده و مستمری بگیر، 18 نوع خدمت بیمه‌ای و درمانی به افراد زیرپوشش ارایه می‌دهد. در مجموع سه میلیون نفر از این افراد مستمری بگیر و بازنشسته هستند که با تعداد افراد تحت تکفل مجموع آنها به پنج میلیون نفر می‌رسد. این سازمان دارای مراکز مختلف بیمه‌ای و درمانی است و 356 بیمارستان و درمانگاه تامین اجتماعی بخش قابل توجهی از خدمات درمانی مورد نیاز بیمه‌شدگان را به صورت رایگان تامین می‌کند.

بخش بیمه‌ای تامین اجتماعی دارای 480 شعبه در سراسر کشور است و خدمات بیمه‌ای این سازمان از طریق این واحدها به جامعه تحت پوشش ارایه می‌شود. همچنین برای تسهیل امور و دسترسی آسان‌تر مردم به خدمات تامین اجتماعی، شعب اقماری و کارگزاری‌های این سازمان نیز به عنوان واحدهای وابسته به شعب، مشغول فعالیت هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران