شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130004 | |

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اعتماد به دولتمردان و مشاهده رفتار صادقانه آنها بدون شک در کاهش استرس، نا امیدی، پرخاشگری و در نهایت کاهش نزاع خیابانی بسیار موثر است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اعتماد به دولتمردان و مشاهده رفتار صادقانه آنها بدون شک در کاهش استرس، نا امیدی، پرخاشگری و در نهایت کاهش نزاع خیابانی بسیار موثر است. رسول خضری در رابطه با افزایش نزاع و خشونت‌های خیابانی در کشور گفت: افزایش نزاع، خشونت، استرس و افسردگی در جامعه دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها احساس امنیت شغلی، اقتصادی و روحی روانی است. او با اشاره به آمار 35 هزار پرونده پزشکی قانونی که تنها در چهار ماه نخست سال 97 تشکیل شده است، اظهار کرد: بیش از هر چیزی ما نیاز به احساس امنیت جامعه داریم احساس امنیت از خود امنیت مهم‌تر است، احساس امنیت یک لفظ عمومی است که باید در بین مردم دیده شود، احساس امنیت شغلی، اقتصادی، روحی و روانی. الفبای توسعه با الف امنیت است و در همه جای دنیا مثل عدد یک می‌ماند که اگر صفر جلو آن بگذاریم بالا می‌رود ولی اگر آن الف امنیت و احساس امنیت نباشد هرچقدر هم صفر بگذاریم بی‌معنی است. خضری با اشاره به اینکه بیکاری آستانه تحمل مردم جامعه را کم کرده است، به خانه ملت گفت: فردی که امنیت شغلی ندارد دچار استرس و نهایتا پرخاشگری می‌شود، بیشترین آمار بیکاری تاریخ کشور در این دوره است، متاسفانه، ۴۲درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند، میزان بیکاران باسواد ۳برابر بیکاران بی‌سواد و ۱۳میلیون جوان ایرانی از سن ازدواجشان گذشته است که خروجی آن استرس، عصبانیت، خشونت، خودکشی، ناامیدی، افسردگی و در نهایت مهاجرت و فرار از کشور خواهد بود.

او اظهار کرد: اگر مشکلاتمان را صادقانه با مردم مطرح کنیم، مانند هشت سال دفاع مقدس که مردم بدون هیچ چشم داشتی جوان خودشان را فرستادند و با افتخار وجود مبارک و مقدس شهدایشان را نه تنها با اشک بلکه با لبخند تشییع کردند چرا که به صداقت دولتمردان ایمان و اعتقاد داشتند. در هشت سال دفاع مقدس ما تحریم‌های ظالمانه را داشتیم و همچنین همه دنیا در مقابل ما بسیج شده بود، ولی سربلند بیرون آمدیم و تا این میزان گرانی، عدم احساس امنیت شغلی، عدم امنیت اقتصادی و کاری به وجود نیامد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران