شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129729 | |

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص لایحه منع خشونت علیه زنان گفت: بطور مجدد از قوه قضاییه خواستیم تا در اعلام نظر نهایی‌شان تسریع کنند و امید است که این لایحه به مجلس برود.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص لایحه منع خشونت علیه زنان گفت: بطور مجدد از قوه قضاییه خواستیم تا در اعلام نظر نهایی‌شان تسریع کنند و امید است که این لایحه به مجلس برود.

معصومه ابتکار با اشاره به فعالیت‌های اورژانس اجتماعی در کشور اظهار کرد: اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت ایجاد شده و دارای بیش از ۴۰۰ مرکز در کشور و شش مرکز در چهارمحال و بختیاری است. او افزود: نکته مهم این است که باید در زمینه اورژانس اجتماعی اطلاع‌رسانی شود تا مردم بدانند که خدماتی به عنوان اورژانس اجتماعی وجود دارد و هرکجا همسرآزاری،

کودک‌آزاری یا مسائلی همچون خودکشی صورت گرفت به آن مراجعه کنند. ابتکار ادامه داد: افرادی که در جریان این وقایع قرار می‌گیرند مسوولیت دارند آن را به اورژانس اجتماعی اطلاع دهند که اگر این اقدام را انجام ندهند ممکن است به نوعی شریک جرم تلقی شوند.

او اظهار کرد: اورژانس اجتماعی ۱۲۳ نوعی مداخله موثر در پیشگیری از این وقایع است. معاون رییس‌جمهور در خصوص اقدامات دولت در این زمینه، تاکید کرد: بطور خاص در برنامه‌ها حمایت از اورژانس اجتماعی ۱۲۳ در سراسر کشور وجود دارد و برنامه‌ها و حمایت‌های خاصی با همکاری سازمان بهزیستی در سال گذشته داشتیم و امسال نیز خواهیم داشت.

او گفت: در آسیب‌های اجتماعی نیز دولت برنامه‌های کلان دارد و در موضوعاتی همچون اعتیاد و سایر موضوعاتی که در کشور وجود دارد فعالیت‌هایی به ویژه در بحث اشتغال در حال انجام است. ابتکار اضافه کرد: مهم‌ترین مساله جدی در بحث خانواده و زنان مساله اشتغال پایدار و نیاز به‌کار دختران جوان است که تلاش‌هایی در حال انجام است.

او افزود: در مسائل حقوقی خشونت و ابعاد مختلف که یکی از مهم‌ترین آنان مسائل اشتغال است برای خانواده و زنان اقداماتی در حال انجام است. ابتکار در مورد لایحه منع خشونت علیه زنان گفت: بطور مجدد از قوه قضاییه خواستیم تا در اعلام نظر نهاییشان تسریع کنند و امید است که این لایحه به مجلس برود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران