شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129366 | |

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: حدود 17 هزار مجوز اردویی از ابتدای مهر گذشته تاکنون صادر شده که شامل 10 هزار سفر درون استانی و 7000 سفر برون استانی است .

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: حدود 17 هزار مجوز اردویی از ابتدای مهر گذشته تاکنون صادر شده که شامل 10 هزار سفر درون استانی و 7000 سفر برون استانی است .

علیرضا کاظمی در مراسم افتتاح سامانه کنترل و نظارت اردوهای دانش‌آموزی با بیان اینکه امیدواریم این سامانه منشأ ایمنی و سلامت دانش‌آموزان کشور باشد، اظهار کرد: یکی از بهترین اقدامات وزیر راه‌اندازی مرکز کنترل اردوها بوده است.

او افزود: آموزش همکاران که به عنوان مربی و سرپرست اعزام می‌شوند نیز انجام شده و به نزدیک 160 هزار نفر در این دوره ضمن خدمت اردویی شرکت کردند و این دوره آموزشی برای بیش از 5 میلیون نفر ساعت برگزار شده است. معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سومین اقدام، تدوین دستورالعمل و آیین‌نامه اردوهاست که آخرین مراحل خود را در شورای عالی آموزش و پرورش می‌گذراند و بخش جزئی از آیین نامه اردوهای برون‌مرزی باقی مانده است که در اولین جلسه شورای عالی تصویب می‌شود. امید است قبل از شروع سال تحصیلی آیین نامه جدید به استان‌ها ابلاغ شود که شرایط اردوها را تسهیل و بر امنیت و کیفیت آن می‌افزاید.

کاظمی با بیان اینکه امروز هوشمندسازی این مرکز کنترل انجام شد گفت: تا امروز امور به صورت دستی انجام می‌شد و نظارت و کنترل مشکل بود اما اکنون با این سامانه که در دو فاز طراحی شده است اقدامات تسریع می‌شود. وی افزود: در فاز اول با استفاده از قابلیت‌های ارزشمندی که سامانه دارد تمام ضوابط دستورالعمل را با اردو تطبیق و صحت و سلامت اردو شامل ایمنی وسیله، سلامت راننده صلاحیت مربی، نرم دانش‌آموزان، برابری ظرفیت ماشین با دانش‌آموزان را به صورت هوشمند از این طریق کنترل می‌کنیم. اگر اشکالی وجود داشته باشد سامانه خطا می‌دهد و امکان صدور مجوز مهیا نمی‌شود. کاظمی با بیان اینکه از اول مهر سال قبل تا کنون حدود 17 هزار مجوز اردویی از ابتدای مهر گذشته صادر شده که حدود 10 هزار سفر درون استانی و 7000 سفر برون استانی بوده است که مسابقات و جشنواره‌های فرهنگی، هنری و اردوهای راهیان نور و اردوهای تفریحی را در برمی‌گیرد. وی ادامه داد: نزدیک به 25 هزار وسیله در این مدت مورد استفاده قرار گرفت. 2000 سفر ریلی، 42 مورد دریایی و 300 سفر هوایی بود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اتفاق خاصی در این مدت در اردوها رخ نداده است، عنوان کرد: مدیران به هیچ قیمتی بدون مجوز اردو نبرند و باید اردوها در چارچوب ضوابط و با اخذ مجوز انجام شود. اگر این اتفاق رخ ندهد مدیر مسوول است و پرونده وی را به تخلفات اداری معرفی می‌کنیم و نخواهیم پذیرفت. کاظمی افزود: اردوهای درون استانی ادامه می‌یابد و تمام اردوها را برابر ضوابط حمایت می‌کنیم. سیاست ما توسعه اردوهای درون منطقه‌ای به لحاظ کاهش آسیب‌هاست. ما دستورالعمل اردوهای یک روزه منطقه‌ای را تدوین کردیم که رویکرد آن تعلیم و تربیت تمام ساحتی، حمایت از کالای ایرانی، تقویت هویت ملی و دینی، آشنایی با فرهنگ جغرافیایی و تحمیل هزینه کمتر به خانواده‌هاست. او با بیان اینکه در مجموع سال قبل 395 اردو تخلفاتی داشته‌اند که برخی جزئی بوده و رفع شده و برخی را مجوز ندادیم زیرا شرایطش را نداشته است، گفت: اگر مطلع شویم اردویی بدون مجوز برگزار می‌شود برخورد می‌کنیم. برخی تخلفات هم مشمول تذکر کتبی شده است و در پرونده راننده، مربی و آن وسیله نقلیه ثبت شده و اگر تکرار شود با آن برخورد خواهیم کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران