شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128877 | |

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ردیف بودجه ۱۸۰ میلیاردی برای توزیع رایگان شیر در مدارس ابلاغ شده ولی هنوز تخصیص نگرفته است گفت:

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ردیف بودجه ۱۸۰ میلیاردی برای توزیع رایگان شیر در مدارس ابلاغ شده ولی هنوز تخصیص نگرفته است گفت: پیش‌بینی می‌کنیم بین ۲۴ تا ۴۰ نوبت شیر در سال تحصیلی جاری توزیع کنیم. علی الهیار ترکمن درباره وضعیت توزیع شیر در مدارس اظهار کرد: ردیف بودجه ۱۸۰ میلیاردی برای توزیع رایگان شیر در مدارس ابلاغ شده ولی هنوز تخصیص نگرفته است.

او افزود: ما بعد از ابلاغ بودجه، اولین جلسه کمیته ملی شیر مدارس را تشکیل دادیم و تقسیم کار بین دستگاه‌های ذی‌ربط صورت گرفت و اکنون منتظر تخصیص بودجه هستیم.

برنامه‌های اجرایی ما کاملا آماده است و اگر سازمان برنامه کمک کند ما آمادگی داریم از آغازین روزهای سال تحصیلی توزیع شیر را شروع کنیم تا به نوعی جبران سال گذشته بشود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اعتبار در نظر گرفته شده برای توزیع ۷۰نوبت شیر است ولی با توجه به روند تخصیص شاید نتوانیم ۷۰ نوبت شیر توزیع کنیم به ایسنا گفت: اولویت اول را بر مدارس ابتدایی و مناطق محروم گذاشتیم و پیش‌بینی می‌کنیم بین ۲۴ تا ۴۰ نوبت شیر در سال تحصیلی جاری توزیع کنیم که بستگی به تخصیص به موقع دارد. الهیار در پاسخ به پرسشی درباره اعتراض‌ها و تجمعات معلمان خرید خدمات آموزشی مبنی بر تعیین تکلیف و استخدام در آموزش و پرورش گفت: قرار نیست از هر نیرویی که استفاده می‌کنیم ملزم شویم وی را به کار‌گیری و استخدام کنیم.

معلمان خرید خدماتی با موسسان مدارس غیردولتی قرار داد بسته‌اند که در آن به وضوح قید شده طبق این قرارداد هیچ‌گونه تعهد استخدامی برای آموزش و پرورش ایجاد نمی‌شود.

او ادامه داد: به این گروه توصیه می‌کنیم به جای اعمال فشارهای اینچنینی که در شان و مقام معلم هم نیست، روی کیفیت کار فکر کنند. ما طرح خرید خدمات را دنبال می‌کنیم و بیمه آنها برقرار است. اینکه هر نیرویی را بگیریم بعد بخواهیم وارد سیستم کنیم امکان پذیر نیست. آموزش و پرورش دستگاه اشتغال‌زایی نیست و ما طبق نیازها و صلاح جامعه دانش‌آموزی باید ساماندهی نیروی انسانی را انجام دهیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران