شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128454 | |

هر هفته یا حداکثر هر ماه طرحی برای جمع‌آوری و دستگیری افرادی که پلیس اراذل و اوباش می‌خواند اجرا می‌شودو تعدادی از این افراد دستگیر می‌شوند، اما همچنان گویا این افراد آنقدر هستند که با طرح‌های هفتگی و ماهانه هم تمام نشوند.

هر هفته یا حداکثر هر ماه طرحی برای جمع‌آوری و دستگیری افرادی که پلیس اراذل و اوباش می‌خواند اجرا می‌شودو تعدادی از این افراد دستگیر می‌شوند، اما همچنان گویا این افراد آنقدر هستند که با طرح‌های هفتگی و ماهانه هم تمام نشوند.

رییس پلیس پایتخت از دستگیری 195 نفر از اراذل و اوباش تهران در عملیات سراسری پلیس خبر داد. حسین رحیمی در اجرای سومین مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش که در مقر پلیس امنیت برگزار شد، اظهار کرد: سومین مرحله از برخورد با اراذل و اوباش، مزاحمین نوامیس و مرتکبان جرایم مرتبط با امنیت اخلاقی در تهران به مرحله اجرا درآمد. او با بیان اینکه در اجرای این عملیات 108 واحد صنفی که به پاتوق این افراد تبدیل شده و عمدتا باشگاه‌های بدنسازی و قهوه‌خانه‌ها بود مورد بازرسی قرار گرفت، تصریح کرد: برخی از این افراد حتی سبب نارضایتی مالکان این واحدها نیز شده بودند که در همین راستا اقدامات لازم صورت گرفته و به واحدهای صنفی نیز تذکرات لازم داده شد.

رحیمی با بیان اینکه 50 پارک و تفرجگاه که اراذل و اوباش در آن حضور داشتند مورد بررسی قرار گرفت و پاکسازی شد، گفت: همچنین 20 نقطه که به صورت مکرر از سوی شهروندان به پلیس اعلام شده بود مورد بررسی قرار گرفته و این نقاط نیز پاکسازی شدند. رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه در مجموع 195 نفر از اراذل و اوباش که عمدتا از اراذل و اوباش سطح دو و سه بودند دستگیر شدند، اظهارکرد: متاسفانه 40 نفر از این افراد زیر 18 سال سن داشتند که از آنان تعهد اخذ شده و به خانواده‌هایشان تحویل داده شدند.

رحیمی از کشف تجهیزات دریافت از ماهواره و اقلام ضد فرهنگی نیز از این افراد خبر داد و گفت: از این افراد 7700 ریسیور و تجهیزات دریافت از ماهواره شش میلیون سی دی غیرمجاز و مستهجن، 13 قبضه سلاح جنگی شکاری و ... کشف و ضبط شد. وی درباره جرایم این افراد نیز گفت: این افراد که حدود 90 نفرشان سابقه دستگیری و شرارت پیش از این را نیز داشته‌اند به اتهام جرایمی چون زورگیری، غصب عناوین، تخریب اموال عمومی، درگیری مسلحانه، کری خوانی و سلب آسایش در فضای حقیقی و مجازی و ... دستگیر شده‌اند. رحیمی با تاکید بر اینکه اجازه فعالیت و ایجاد ناامنی را به اراذل و اوباش نخواهیم داد، خاطرنشان کرد: برخی از این افراد نیز به تازگی از زندان آزاد شده بودند که مجددا اقدامات مجرمانه خود را از سر گرفته و دستگیر شدند. رحیمی در پاسخ به سوالی درباره اینکه این افراد عمدتا در چه نقاطی از تهران دستگیر شدند نیز گفت: اگر منظور نظارت بر حاشیه شهرهاست که پلیس نظارت خوبی در نقاط حاشیه‌ای تهران دارد؛ اما اگر محل‌های دستگیری است که باید بگویم این افراد در تمامی نقاط تهران اقدام به ارتکاب اعمال مجرمانه کرده و نمی‌توان گفت که تنها در یک نقطه یا محل بوده است.

رییس پلیس تهران تاکید کرد: اجرای چنین طرح‌هایی در آینده ادامه خواهد داشت و پلیس بر حسب وظایفی که بر عهده دارد اجازه فعالیت به اراذل و اوباش، مزاحمین و مخلان نظم و امنیت عمومی را نخواهد داد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران