شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127694 | |

پس از انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌ها مبنی بر خودداری برخی پزشکان از نصب دستگاه کارتخوان در مطب‌هایشان، حال چند روزی می‌شود

پس از انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌ها مبنی بر خودداری برخی پزشکان از نصب دستگاه کارتخوان در مطب‌هایشان، حال چند روزی می‌شود که کاربران شبکه‌های مجازی به‌ویژه در توییتر با هشتگ #پزشک_فراری_از_کارتخوان اعتراض و انتقادشان به این موضوع را اعلام کرده‌اند. تلاش برای فرار مالیاتی، با وجود درآمد بالا، دلیل فرار برخی پزشکان از کارتخوان عنوان می‌شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت مجلس فرار مالیاتی را تنها دلیل عدم استفاده از دستگاه کارتخوان در مطب پزشکان دانست.

احمد حمزه استفاده نکردن از دستگاه کارتخوان در مطب پزشکان را فرار مالیاتی دانست و افزود: البته مقاومت در برابر نصب دستگاه کارتخوان تنها منحصر به پزشکان نیست و متاسفانه بخش قابل توجهی از اقتصاد کشور زیرزمینی و نامرئی است و نحوه تراکنش‌ها برای مسوولانی که باید برای دریافت مالیات بدان دسترسی داشته باشند، شفاف نیست. او در ادامه به خانه ملت گفت: هم‌اکنون پزشکان هم همچون سایر بخش‌های اقتصادی به این موضوع در جهت شفاف سازی منابع ملی خود بی‌توجهی می‌کنند، ضمن اینکه وکلا، قضات، دادگستری و سایر مشاغلی که در آنها امکان درآمدهای فوکوسی وجود دارد دستگاه الکترونیک نصب شده ندارند که بتوان به اطلاعات کامل مالی آنها دسترسی پیدا کرد.

   ضرورت تصویب قانونی برای ردیابی الکترونیکی تراکنش‌های مالی

او با تاکید بر اینکه خوب است در کشور قانونی در جهت الزام نصب دستگاه کارتخوان تصویب شود، اظهار کرد: ما در این مورد با رییس کمیسیون اقتصادی هم صحبت کرده‌ایم که ظاهرا طرحی هم در این مورد دارند تا در پی تصویب آن تمام تراکنش‌های مالی بیشتر از 50 هزار تومان در کشور الکترونیکی شده و قابل پیگیری و ردیابی باشد. این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: بی‌تردید تصویب این قانون می‌تواند اقدامی در جهت مبارزه با پولشویی باشد که مانع از ورود پول‌های کثیف به چرخه اقتصاد شود، همچنین می‌تواند محلی برای درآمدهای مالیاتی کلان دولت باشد.

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: این اقدام موثری است که مجلس نه تنها برای پزشکان، بلکه برای تمامی فعالیت‌های اقتصادی قانونی ایجاد کند که در پی آن تراکنش‌های مالی به صورت الکترونیکی قابل ردیابی باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران