شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127067 | |

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تدوین نظام نامه ساماندهی اطلاعات مراقبین سالمندان، گفت: سامانه بنیاد فرزانگان به سالمندان کمک می‌کند

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تدوین نظام نامه ساماندهی اطلاعات مراقبین سالمندان، گفت: سامانه بنیاد فرزانگان به سالمندان کمک می‌کند تا به فراخور نیازشان از مراقبان آموزش دیده در حیطه‌های مختلف و رشته‌های تخصصی استفاده کند. انوشیروان محسنی بندپی در آیین رونمایی از سایت بنیاد فرزانگان با بیان اینکه فناوری اطلاعات به مثابه ابزار و تکنولوژی‌هایی است که خدمات را اثربخش‌تر می‌کند، افزود: چنین ابزاری باعث ایجاد شفافیت در اطلاعات و ابزاری برای سیاست‌گذاران و مسوولان هستند. او در ادامه از شروع پیمایش سالمندی با همکاری صندوق توسعه جمعیت خبر داد و گفت: اجلاس منطقه‌ای نیز در سال 2018 در کشور در حوزه سالمندی برگزار خواهد شد و دبیرخانه شورای سالمندی در حال حاضر در سازمان بهزیستی مستقر شده است. محسنی بندپی با اشاره به طراحی سایت بنیاد فرزانگان و خدمت رسانی به سالمندان در حوزه گردشگری خدمات ویژه سالمندی، ارایه تخفیف و ... گفت: نظام نامه نظارتی نیز در سازمان بهزیستی طراحی شده و باعث شده است تا کار ما در این حوزه ارتقاء بخشیده شود. در این نظام نامه ساماندهی اطلاعات مراقبان سالمندان کشور طراحی شده است. این در حالی است که تا پیش از این مراقبان به شکل کلی به سالمندان خدمات ارایه می‌دادند اما در حال حاضر این خدمات به فراخور نیاز سالمندان در حیطه‌های مختلف و رشته‌های تخصصی ارایه می‌شود.

رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بین 600 تا 700 هزار سالمند تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند اظهار کرد: بخشی از سالمندان نیز خارج از این تعداد هستند که به‌نظر می‌رسد باید سیاست‌گذاری برای همه سالمندان کشور انجام شود. او با اشاره به وضع معیشتی سالمندان همزمان با مشکلات اقتصادی اخیر نیز گفت: افزایش قیمت‌ها همواره افراد کم درآمد را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد. به‌همین دلیل باید برای افراد تحت پوشش حمایت‌های اجتماعی در نظر بگیریم و این کار در دستور کار دولت قرار دارد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران