شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126097 | |

در پی زلزله دیروز بعد از ظهر تازه آباد کرمانشاه تیم‌های ارزیاب هلال احمر در مناطق متاثر از زلزله مشغول ارزیابی هستند و به دو استان نیز اعلام آماده باش شده است.

در پی زلزله دیروز بعد از ظهر تازه آباد کرمانشاه تیم‌های ارزیاب هلال احمر در مناطق متاثر از زلزله مشغول ارزیابی هستند و به دو استان نیز اعلام آماده باش شده است. همچنین اورژانس کشور نیز آخرین آمار مصدومان را ۲۶ نفر اعلام کرده که به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

مرتضی سلیمی سرپرست سازمان امداد و نجات هلال احمر در مورد زلزله 9/5 ریشتری تازه آباد کرمانشاه که ساعت 14:37 دیروز اتفاق افتاد اظهار کرد: پس از این زلزله ۱۱ مورد پس لرزه نیز ثبت شد که بزرگ‌ترین آن

3.9 ریشتر در ساعت 15:16 بود. رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: تاکنون ۱۲ تیم ارزیاب از شعب سرپل ذهاب، کرند غرب، قصر شیرین و جوانرود به منطقه اعزام شدند. جمعیت متاثر شهری و روستایی از این زلزله تا شعاع ۳۰ کیلومتری ۹۲ هزار نفر بوده است و دو شهر و ۳۱۸ روستا این زلزله را احساس کردند. سلیمی همچنین گفت: علاوه بر اعزام تیم‌های ارزیاب، به استان‌های همدان و کردستان آماده باش داده شده است. همچنین پیرحسین کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور در مورد آخرین آمار تعداد مصدومان زلزله تا عصر دیروز گفت: تاکنون ۱۶ نفر مصدوم شدند که درمان آنها به صورت سرپایی انجام شده است. همچنین ۱۰ نفر هم به مراکز درمانی منتقل شدند لذا تعداد مصدومان ۲۶ نفر است. نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی نیز از آمار بالای زخمی‌ها و تخریب خانه‌های روستایی در زلزله دیروز منطقه ثلاث باباجانی خبر داد.

شهاب نادری در مورد زلزله‌یی که ظهر دیروز در کرمانشاه رخ داد، گفت: شدت زلزله 9/5 دهم ریشتر بوده و مرکز آن شهرستان ثلاث باباجانی گزارش شده است. نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اثر این زمین لرزه نسبتا شدید، در اکثر روستاهای اطراف تخریب صورت گرفته و طبق اطلاعاتی که از یکی از بیمارستان‌ها دارم، زلزله زخمی‌های زیادی هم داشته است، اما به حمد‌الله تا به حال فوتی نداشته‌ایم. او با اشاره به اینکه زلزله دیروز سومین زلزله نسبتا شدیدی است که در یک هفته جاری در این منطقه رخ می‌دهد، اظهار داشت: بر اثر رانش کوه‌ها برخی از جاده‌ها و محورهای اصلی مسدود شده‌اند و در حال حاضر راه ارتباطی این روستاها قطع است.

ظهر دیروز زمین لرزه‌یی به قدرت 5.9 ریشتر، شهرستان «تازه آباد» در استان کرمانشاه را به لرزه درآورد، این زلزله در ساعت 14:37 و در 8 کیلومتری زمین رخ داد.

دقایقی بعد از وقوع این زمین لرزه رییس اورژانس کشور گفت: تمام نیروهای اورژانس به حالت آماده باش درآمده‌اند. قدرت این زلزله به حدی بود که در استان‌های آذربایجان غربی نیز حس شده است. دو پس زلزله دیگر با قدرت 3.3 و 3.4 ریشتر هم این منطقه را به لرزه درآورد.

به گفته استاندار کرمانشاه، این زلزله تاکنون 25مصدوم سرپایی داشته، اما تلفات جانی نداشته است. بازوند گفت: به برخی خانه‌های روستایی خسارت‌هایی وارد شده است. تیم‌های ارزیاب به منطقه اعزام شده و همه نیروهای اورژانس در منطقه آماده باش هستند. هنوز گزارشی در خصوص آمار تلفات و آسیب‌های بیشتری مخابره نشده است.

همچنین فرماندار ثلاث باباجانی از مصدوم شدن تعدادی از ساکنین این شهرستان و تخریب برخی از منازل خبر داد و ابراز داشت: به علت عدم آنتن دهی، تاکنون موفق به برقراری ارتباط با روستاهای این شهرستان و اطلاع از وضعیت آنها نشده‌ایم. تا شعاع 40 کیلومتری مرکز این زمین لرزه حدود 40 هزار نفر در 318 روستا زندگی می‌کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران