شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125929 | |

مسوولان وزارت بهداشت معتقدند که با وجود تحریم‌ها، در حوزه دارویی با مشکلی روبرو نیستیم،

مسوولان وزارت بهداشت معتقدند که با وجود تحریم‌ها، در حوزه دارویی با مشکلی روبرو نیستیم، اما گزارش‌ها حاکی از این است که به‌ویژه در بخش داروی بیماران خاص، دولت با چالشی جدی مواجه است. مافیای دارو و ارز نیز در این میان وضعیت دارو را در آستانه وضعیت بحرانی قرار داده‌اند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس از ورود کمیسیون متبوعش به موضوع آشفتگی موجود در بازار دارو بعد از تعطیلات مجلس خبر داده است.  احمد حمزه در مورد هشدار رییس هیات‌مدیره سندیکای صنایع دارویی در رابطه با آشفتگی موجود در بازار دارو تا جایی‌که تولیدکنندگان به دلیل اعمال تحریم‌ها قادر به تامین مواد اولیه سرم نیستند گفت: تامین دارو شاید از تهیه غذا برای مردم هم واجب‌تر باشد، بنابراین دولتمردان باید با تامل بیشتری برای رفع این مشکل تدبیری بیندیشند و ارزی را که با این سختی وارد کشور می‌شود به تامین کالاهای اساسی که یکی از واجبات آن دارو است، تخصیص دهند. نماینده مردم کهنوج درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولتمردان باید نظارت کنند ارزی که در حوزه تامین دارو هزینه می‌شود در قالب کالای مورد نظر به کشور برگردد و کنترل بازار دارو را به گونه‌یی در دست بگیرند تا سرمایه‌یی که برای تامین دارو گذاشته شده بطور صحیح هزینه شود.

او در بیان علل بروز مشکل در زمینه تامین داروی مورد نیاز کشور در شرایطی که هنوز تحریم‌ها تاثیر خود را نشان نداده‌اند، به خانه ملت گفت: وقتی تجارت ضعیف شود هر راهی برای سوءاستفاده باز می‌شود، کما اینکه ممکن است برخی واردکنندگان، داروهای وارد شده را در بازار آزاد به فروش برسانند، ضمن اینکه مسوولان حوزه سلامت باید از قبل به این مهم می‌اندیشیدند که ممکن است روزی با این مشکلات مواجه شویم و برای مقابله با آن برنامه‌های لازم را پیش‌بینی می‌کردند. این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: متاسفانه یکی از مشکلات کنونی کشور عدم نظارت صحیح بر روند واردات کالاهای اساسی و نحوه عرضه آنها است و آشفتگی‌های موجود در بازار دارو نیز ریشه در همین موضوع دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران