شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125678 | |

رییس پلیس پایتخت اعلام کرد که لیست ۵۰ نفر از خریداران عمده سکه برای بررسی بیشتر در اختیار پلیس قرار گرفته است.

رییس پلیس پایتخت اعلام کرد که لیست ۵۰ نفر از خریداران عمده سکه برای بررسی بیشتر در اختیار پلیس قرار گرفته است.

سردار حسین رحیمی در حاشیه مرحله دوم طرح سراسری دستگیری اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس در شهر تهران درباره وضعیت بازار سکه و ارز اظهار کرد: سلطان سکه همان‌طور که آقای اژه‌ای اسم‌شان را «حمید مظلومین» اعلام کرد که دراختیار پلیس آگاهی قرار داشته و تاکنون بالغ بر ۱۸ نفر از نوچه‌ها و همدستانش که پسرش نیز در بین آنان بود در اختیار پلیس است.

او با بیان اینکه این فرد در سال ۹۱ نیز دستگیر شده و در همان مراحل دادگاه به اعدام محکوم شده بود، اظهار کرد: اما در مراحل دیگر حکم این فرد تغییر کرده و آزاد شده بود. رحیمی با بیان اینکه تحقیقات درباره پرونده این فرد در حال پیگیری و تکمیل است گفت: تعدادی از نوچه‌ها و اطرافیان این فرد نیز با وثیقه‌های چند میلیونی و میلیاردی آزاد شده بودند. به گفته رحیمی گردش مالی سلطان سکه، بیشتر از آنچه در تحقیقات اولیه مشخص شده، بوده است. رحیمی با اشاره به اجرای طرح برخورد با مخلان بازار سکه و ارز در روزهای پایانی سال گذشته خاطرنشان کرد: تعدادی از دستگیر‌شدگان به همراه سلطان سکه جزو ۹۰ نفری بودند که در آن طرح دستگیر شده بودند. رییس پلیس پایتخت همچنین در پاسخ به سوالی درباره اقدامات پلیس درخصوص انتشار اسامی افرادی که اقدام به دریافت ارز دولتی کرده بودند گفت: ۳۵شرکتی که اقدام به واردات موبایل کرده بودند اطلاعات‌شان در دست پلیس است و تحقیقات و بررسی‌های ما دراین خصوص در حال انجام است.

او ادامه داد: همچنین لیست ۵۰ نفر از خریداران عمده سکه که اقدام به خرید بیشترین سکه کرده بودند در اختیار پلیس است و پلیس‌های تخصصی در این زمینه تحقیقات خود را انجام می‌دهند. وی در پاسخ به سوال ایسنا، درباره ورود پلیس به بازار خودرو نیز گفت: در مورد خودرو هنوز اطلاعاتی در اختیار ما قرار نگرفته اما کم‌کم به این موارد نیز با هماهنگی مقام قضایی ورود خواهیم کرد.

رییس پلیس تهران همکاری میان پلیس و دستگاه قضایی در این زمینه را خوب ارزیابی کرد و گفت: با دستور دادستان سه بازپرس ویژه مسوول رسیدگی به این پرونده‌ها شدند. رحیمی درباره وضعیت بازار فعلی سکه و ارز گفت: پس از دستگیری روند صعودی افزایش قیمت‌ها کاهش یافت؛ البته همچنان ممکن است عده معدودی به شکل خزنده در بازار رفتار کنند که ما از اقدامات این افراد مطلعیم و با آنان برخورد خواهیم کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران