شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124243 | |

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به بررسی لایحه ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، گفت: وزارت ورزش و جوانان وزارتخانه پیشگام در تعیین تکلیف بازنشسته‌ها است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به بررسی لایحه ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، گفت: وزارت ورزش و جوانان وزارتخانه پیشگام در تعیین تکلیف بازنشسته‌ها است.

محمدمهدی تندگویان افزود: این لایحه در جهت استفاده از توان جوانان در دستگاه‌های اجرایی باید مورد توجه مجلس قرار گیرد. معتقدیم تصویب این لایحه و اجرای آت توسط دولت گامی کوچک است تا دولت دین خود را به جوانان انجام دهد. در همین راستا وزارت ورزش و جوانان به عنوان وزارتخانه پیشگام در تعیین تکلیف بازنشسته‌ها شناخته می‌شود. وی در مورد آخرین وضعیت این لایحه در مجلس ادامه داد: این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون اجتماعی مجلس ارسال شد و براساس اطلاع ما در این کمیسیون تصویب شده و باید به صحن علنی مجلس برگردد.

تندگویان در مورد زمان بررسی این لایحه در صحن علنی مجلس تاکید کرد: به نظر می‌رسد باید تکلیف این لایحه تا نیمه تیرماه مشخص شود. این موضوع باید از سوی جوانان و فعالان سازمان‌های مردم نهاد مورد مطالبه قرار گیرد و آنها با نمایندگان شهرهای خود رایزنی کنند. معاون ساماندهی امور جوانان در مورد سابقه لوایح مشابه در خصوص ممنوعیت

به کارگیری بازنشستگان در مشاغل دولتی گفت: موضوع لایحه از قبل مطرح بود و برای بازنشستگان پیش از این هم قوانینی داشتیم اما تبصره‌ها و استثنائات در این قوانین به قدری زیاد بود که در عمل بسیاری از بازنشستگان با استفاده از همین تبصره‌ها در دولت باقی می‌مانند. وی بخشی از این موارد را مربوط به موقعیت مقامات دولتی دانست که از این استثنائات برخوردار شدند و خاطرنشان کرد: برخی دیگر هم از مورد هم‌ترازی استفاده کرده و در دولت مانده‌اند. تندگویان با اظهار امیدواری در مورد تصویب این لایحه افزود: در این لایحه یک تعیین تکلیف اساسی در مورد بازنشستگان انجام می‌شود. دولت اگر کاری برای جوانان نمی‌تواند انجام دهد، دست‌کم یک‌بار برای همیشه تکلیف بازنشسته‌ها را در دستگاه‌های دولتی مشخص کند. معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به وجود برخی مخالفت‌ها با تصویب این لایحه گفت: مخالفت‌های زیادی با این لایحه دیده می‌شود و بخشی از آن هم طبیعی است و از سوی افرادی است که در دستگاه‌های مختلف به‌عنوان بازنشسته مشغول فعالیت هستند. مخالفت‌ها طیف وسیعی را شامل می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران