شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123992 | |

وزیر آموزش و پرورش از پرداخت سه مرحله‌یی پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته شده این وزارتخانه در سال 96 تا 15 شهریور سال جاری خبر داد.

تسویه حساب با بازنشستگان فرهنگی

وزیر آموزش و پرورش از پرداخت سه مرحله‌یی پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته شده این وزارتخانه در سال 96 تا 15 شهریور سال جاری خبر داد. سید محمد بطحایی درباره زمان پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان به ویژه با توجه به اعتراضات و تجمعات اخیر جمعی از فرهنگیان بازنشسته در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش و مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به اینکه قرار بود از محل بودجه تنخواه وزارتخانه این مبالغ تسویه شوند، گفت: اینکه تامین بودجه پرداخت پاداش پایان خدمت از کدام محل باشد، چندان اهمیت ندارد بلکه مهم پرداخت آن است. وی افزود: سازمان برنامه و بودجه قول‌هایی به ما داده است تا پاداش پایان خدمت طی سه مرحله به بازنشستگان پرداخت شود. وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه ظرف هفت تا هشت روز آینده نخستین قسط از پرداخت سه مرحله‌یی پاداش انجام می‌شود، گفت: تا 15 شهریور دو مرحله دیگر پاداش همکاران بازنشسته در سال 96 را تسویه خواهیم کرد.

بیکاری 150 هزار کولبر

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از بی‌توجهی دولت نسبت به وضعیت کولبران از بیکاری و فقر مطلق ۱۵۰هزار کولبر در کشور خبر داد و از مسوولان خواست تا به سرعت در جهت پوشش بیمه‌یی و ایجاد شغل ایمن برای این قشر اقدام کنند. رسول خضری در واکنش به اظهارنظر رییس سازمان تامین اجتماعی مبنی بر اینکه مشاغل برای بیمه شدن یا باید دارای کارگاه بوده یا کد مشخص داشته باشند اما کولبرها جزو صنوف مشخصی نیستند که بتوانند از امکان بیمه استفاده کنند، گفت: این اظهارنظری بود که از سوی وزارت کشور مطرح شد که ما به ‌شدت آن را نقد می‌کنیم و تاکید داریم که مطابق با اصل سوم قانون اساسی باید کولبران هم بیمه شوند و هم شغل ایمن برای آنها ایجاد شود، ضمن اینکه پیش از این مبالغی که از این افراد می‌گرفتند 60درصد به حساب هنگ مرزی و 40 درصد برای وزارت کشور واریز می‌شد. نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم ‌اکنون باید به پشتوانه همین مبالغ واریز شده کولبران را بیمه کنند، بنابراین وزارت کشور نمی‌تواند صورت مساله را پاک کند و انتظار نداریم که این وزارتخانه چنین موضعگیری اشتباهی داشته باشد. وی یادآورشد: این اقدامات باعث شد 8 میلیون از کسبه و اصناف بازاریان بیکار شده و در پی آن شهرهای مرزی خالی از سکنه شوند و در نهایت تبعات منفی بسیاری را به مرزنشینان وارد کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران