شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123420 | |

سال‌ها قانون استخدام 3درصدی معلولان در دستگاه‌های دولتی، اجرایی نمی‌شد و دستورالعمل‌ها در این زمینه روی میز ‌مدیران دولتی خاک می‌خورد.

سال‌ها قانون استخدام 3درصدی معلولان در دستگاه‌های دولتی، اجرایی نمی‌شد و دستورالعمل‌ها در این زمینه روی میز ‌مدیران دولتی خاک می‌خورد. باوجود اجرا نشدن این قانون، نمایندگان مجلس قانون سهم معلولان در استخدام‌های دولتی را از 3درصد به 5درصد افزایش دادند. این افزایش کار را سخت‌تر هم کرد و به بار تخلفات دستگاه‌ها افزود. نماینده مجلس دهم معتقد است که بی‌توجهی دستگاه‌های دولتی نسبت به اعمال ۵درصد سهمیه استخدام معلولان تخلف قانونی و قابل پیگیری است. همایون هاشمی در واکنش به اظهارنظر رییس انجمن ندای معلولان ایران مبنی بر اینکه معلولان در رشته‌های فنی در مرحله آزمون استخدامی پذیرفته می‌شوند اما در نهایت در بخش مصاحبه به راحتی رد می‌شوند، گفت: برابر با قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تکلیف شده که حداقل 3درصد از سهمیه دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های زیرمجموعه آنها که در قانون جدید به 5درصد افزایش یافته است به معلولان اختصاص یابد. نماینده میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دو دهه گذشته به‌ویژه در 15 سال اخیر میزان ورود معلولان به دانشگاه‌ها و مرکز عالی افزایش چشمگیری داشته است، بنابراین جمعیت فارغ‌التحصیلان معلول جویای کار در رشته‌های مختلف که با شرایط جسمی آنها مطابقت دارد افزایش یافته که براساس قانون، دولت مکلف است بخشی از سهمیه استخدام‌ها در دستگاه‌های زیرمجموعه خود را به این افراد اختصاص دهد. او به خانه ملت گفت: متاسفانه بعد از برگزاری آزمون کتبی استخدامی در مرحله گزینش در حق معلولان سختگیرانه عمل می‌شود و دستگاه‌ها به لحاظ فرهنگی که در جامعه نسبت به این افراد وجود دارد از پذیرفتن معلولان خودداری می‌کنند و این در حالی است که در کشورهای توسعه‌یافته کاملا برعکس این رویه عمل می‌شود. عضو کمیسیون بهداشت مجلس، اظهار کرد: بنده تلاش زیادی کردم این مهم را در جامعه نهادینه کنم که معلولان نیز در این جامعه حقوقی دارند که نباید نادیده گرفته شود، ضمن اینکه بهره‌مندی از سهمیه دستگاه‌های دولتی در مقابل مشکلاتی که این قشر دارند حق ناچیزی است که برای آنها قائل شده‌ایم.

 10 درصد جمعیت کشور معلولند

هاشمی یادآور شد: هم‌اکنون 10درصد از جامعه را معلولان تشکیل می‌دهند که بزرگ‌ترین اقلیت کشور محسوب می‌شوند و هر چند ما در دو دهه اخیر تلاش مضاعفی داشتیم تا وجود معلولیت افراد منجر به اعمال تبعیض نسبت به آنها نشود، اما متاسفانه در ایران کمتر به این مهم توجه می‌شود، کما اینکه مسوولان در روند استخدامی نسبت به این موضوع بسیار سختگیرانه عمل می‌کنند و این در حالی است که این اقدام بر اساس قانون جرم محسوب می‌شود. او اظهار کرد: بی‌تردید در بسیاری از مشاغل می‌توان تعداد زیادی از معلولان را جذب کرد، چراکه در انجام آنها کارآمدتر عمل می‌کنند، کما اینکه بسیاری از کارخانه‌های پر سر و صدا در جهان از نیروهایی که ناشنوا هستند استفاده می‌کنند و راندمان خود را به این روش بالا می‌برند که البته نمونه آن در ایران نیز کارخانه کاشی و سرامیک یزد بود که زمانی که بنده رییس سازمان بهزیستی بودم تعداد زیادی از ناشنوایان را جذب کرد و کارفرما هم از نتیجه آن اعلام رضایت کرد. این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: ما باید تاسف بخوریم به حال این نگاه ضد فرهنگی که در ایران نسبت به معلولان وجود دارد، آن در شرایطی که اغلب آنها دارای مدارک تحصیلی ارشد تا دکترا هستند، اما مسوولان به ویژه در مراکز دولتی با وجود اینکه مکلف به اجرای قانون هستند به بهانه‌های مختلف مانع از استخدامشان می‌شوند. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: البته معاون منابع انسانی رییس‌جمهور آیین‌نامه اجرایی قانون جامع حمایت از معلولان را به دستگاه‌ها ابلاغ کرده و تکالیف هر کدام از دستگاه‌ها را مشخص کرده است و قرار بر این شده که سهمیه تعیین شده در این مراکز اعمال شود، اما مشکلی که در این زمینه وجود دارد بی‌توجهی به اجرای قانون در سطح ادارات کل و وزارتخانه‌ها بوده که باید به‌گونه‌یی فرهنگسازی کنیم تا سهمیه 5درصدی را اعمال کنند، ضمن اینکه براساس پیگیری‌هایی که انجام دادیم بخشنامه‌یی هم صادر شد که لازم است تمام دستگاه‌ها این آیین‌نامه را اجرا کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران