شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123341 | |

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور از معاینه هفت دانش‌آموز مدرسه‌یی در غرب تهران از سوی پزشکی قانونی خبر داد.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور از معاینه هفت دانش‌آموز مدرسه‌یی در غرب تهران از سوی پزشکی قانونی خبر داد.

احمد شجاعی در حاشیه شصت و دومین جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی با حضور در جمع خبرنگاران درباره حادثه رخ داده در یکی از مدارس غرب تهران و اقدامات انجام شده ازسوی پزشکی قانونی اظهار کرد: در این خصوص هفت دانش‌آموز تحت معاینه قرار گرفته و با توجه به اینکه هیچ کدام ادعای تجاوز فیزیکی نداشتند معاینه جسمانی نیز روی آنان انجام نشد.

او با بیان اینکه از میان هر هفت دانش‌آموز همگی سالم بودند، گفت: تنها دو دانش‌آموز دچار مشکلات روانشناختی بودند. رییس سازمان پزشکی قانونی درباره وضعیت ناظم مدرسه نیز گفت: ناظم این مدرسه نیز برای انجام تست‌های روانشناختی و شخصیتی به روانپزشکان قانونی معرفی شد و در حال حاضر برابر آزمایش‌های مختلفی که تاکنون روی وی انجام شده مشکل خاصی در این فرد دیده نشده اما آزمایش‌های بعدی نیز روی این فرد انجام خواهد شد.

شجاعی در شصت و دومین جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی نیز گفت: در سال 91، 19 هزار و 89 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند و این درحالی است که در سال 95 باوجود افزایش تعداد وسایل نقلیه و افراد دارای گواهینامه این آمار به 15 هزار و 932 نفر کاهش داشت. شجاعی با بیان اینکه در سال 96 شاهد افزایش 1.7درصدی جان باختگان حوادث رانندگی بودیم، گفت: این آمار در سال 96 به 16 هزار و 201 نفر رسید.

شجاعی افزود: در همین راستا پیش‌بینی ما این است که امسال شاهد افزایش قربانیان حوادث رانندگی در سطح کشور باشیم. البته اگر این آمار با تعداد خودروها و افراد دارای گواهینامه مقایسه کنیم نشان می‌دهد که آمار افزایش چندانی نیافته است. شجاعی همچنین به اظهارنظری در یک برنامه تلویزیونی اشاره کرد و گفت: پزشکی قانونی را به مخدوش بودن آمار متهم کرده بودند در حالی که چنین اظهارنظری صحت ندارد و ما در آمارهای پزشکی قانونی آن دسته از افرادی را که تا یک ماه بعد در بیمارستان نیز فوت کنند در نظر خواهیم گرفت و به همین دلیل است که آمارهای پزشکی قانونی با تاخیر یک ماهه اعلام می‌شود. او با بیان اینکه تعداد افرادی که یک ماه پس از تصادف در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند بسیار اندک است، گفت: بنابراین هیچ کس نمی‌تواند بگوید که آمار پزشکی قانونی مخدوش است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران