شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122632 | |

معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور با انتقاد از پخش نشدن بازی فوتسال تیم ملی بانوان ایران از صدا و سیما گفت: این مساله مطالبه‌یی است که آقای رییس‌جمهور نیز مطرح کردند،

معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور با انتقاد از پخش نشدن بازی فوتسال تیم ملی بانوان ایران از صدا و سیما گفت: این مساله مطالبه‌یی است که آقای رییس‌جمهور نیز مطرح کردند، من نیز با آقای عسگری، رییس صدا و سیما صحبت کردم تا این مشکل برطرف شده و امکان پخش تصاویر مسابقات ورزش بانوان فراهم شود.

معصومه ابتکار در مراسم دیدار با اعضای تیم ملی فوتسال بانوان با اشاره به مشکل معیشت و استخدام ورزشکاران حرفه‌یی نیز گفت: در حال حاضر بسیاری از ورزشکاران مرد امکان استخدام در وزارتخانه‌های مختلف نظیر وزارت نفت و ارتباطات را پیدا کردند اما این اتفاق در مورد زنان نیفتاده است با وجود این آیین‌نامه‌یی مربوط به این بخش در حال اصلاح است تا امکان استخدام زنان نیز فراهم شود. خواسته معاونت توسعه وزارت ورزش نیز این است که امکان استخدام زنان فراهم شود. بنابراین مشکل قانونی در این زمینه وجود ندارد.

او در ادامه با بیان اینکه دختران فوتسالیست تیم ملی ایران با تلاش و خستگی ناپذیری به این مرحله رسیده‌اند، افزود: این دختران به زمزمه‌های ناامیدی توجهی نکردند و توانستند ملتی را با کارشان شاد کنند. معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور با اشاره به اینکه پیشرفت‌های خوبی در حوزه ورزش بانوان و دختران در بخش‌های ورزش قهرمانی و ورزش همگانی اتفاق افتاده است، اظهار کرد: بخشی از این پیشرفت‌ها به دلیل زمینه‌هایی است که در دولت فراهم شده و بخشی دیگر نیز مربوط به همت زنان است که توانستند با مشکلات، کمبودها و نگرش‌های منفی مقابله کنند. این زنان توانستند در شرایط دشوار نیز از فرصت‌ها استفاده کنند و قهرمان شوند.

ابتکار با بیان اینکه این دختران الگوهای رفتاری و شخصیتی برای همه دختران جامعه هستند، تصریح کرد: بنا بر فرموده امام علی (ع) قهرمان کسی است که بر نفس خود غلبه کند. بنابراین نخستین سکوی قهرمانی این است که انسان باشیم و بدانیم به عنوان یک انسان و به ویژه به عنوان یک زن چه مسوولیت سنگین و رسالتی را بر عهده داریم.

او با اشاره به نقش این دختران در ترویج نشاط و امید در جامعه گفت: هر کدام از این دختران به عنوان الگویی از موفقیت در جامعه محلی و خانواده‌شان هستند و الگوی رفتاری‌شان به مثابه نشاط و امید برای جامعه است. آنها برای بسیاری از افراد ناامید جامعه پیشگام و امیدبخش هستند.

ابتکار با بیان اینکه در حوزه ورزش زنان به پیشرفت‌ها و دستاوردهای بزرگی رسیده‌ایم نیز گفت: با این وجود هنوز کمبودها و کاستی‌هایی وجود دارد و مهم‌ترین مساله توجه به وضعیت معیشت و اشتغال اعضای تیم‌های ملی ورزش بانوان است.

معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور با بیان اینکه افرادی همچون فائزه هاشمی و خانم طاهره طاهریان باز‌کننده راه زنان در حوزه ورزش بودند اظهار کرد: مساله حضور زنان در ساختار فدراسیون‌ها را در کارگروه مربوط به ورزش زنان پیگیری می‌کنیم و آیین‌نامه‌ مربوط به این حوزه نیز در حال حاضر در کمیسیون اجتماعی قرار دارد. با پیگیری این موضوع حضور زنان در ساختار فدراسیون‌ها و سهم و جایگاه آنان پررنگ‌تر دیده می‌شود. ابتکار با بیان اینکه ورزش همگانی باعث ایجاد نشاط و امید در جامعه می‌شود افزود: در حال حاضر دختران از کم تحرکی دچار آسیب‌های زیادی می‌شوند. بنابراین باید از همان دوران کودکی برای افزایش میزان ورزش در این گروه به صورت جدی‌تری برنامه‌ریزی کنیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران