شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122221 | |

ساخت و ساز برخی خانه‌های زلزله‌زدگان در سرپل‌ذهاب به دلیل کمبود بودجه متوقف شده است

ساخت و ساز برخی خانه‌های زلزله‌زدگان در سرپل‌ذهاب به دلیل کمبود بودجه متوقف شده است و مردم این مناطق شرایط نامساعدی دارند. عضو شورای شهر سرپل ذهاب با اشاره به توقف ساخت‌وساز خانه‌های تخریب شده به دلیل نبود پول از مهاجرت ۳۰ درصد از مردم پل سرذهاب به کرمانشاه خبر داد. مجتبی جاسمی در پاسخ به این سوال که سرانجام کمک‌های مردمی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه چه شد؟ گفت: از کمک‌های مالی جمع‌آوری شده توسط مردم تاکنون چیزی به داخل و حتی خارج از شهر ورود پیدا نکرده است. ما هم متوجه هیچ گونه ساخت‌وساز با پول‌هایی که توسط مردم جمع‌آوری شده نشده‌ایم، همه اینها در حد صحبت بوده است.

او ادامه داد: البته بخشی از این هزینه‌ها صرف کانکس و چادر شد، اما برخی از زلزله زده‌ها حتی کانکس هم ندارند و در چادر زندگی می‌کنند. تا به امروز گزارشی مبنی بر ساخت و ساز در سرپل ذهاب و روستاهای اطراف آن توسط کمک‌های نقدی که چهره‌های شناخته شده به وسیله مردم جمع‌آوری کردند؛ مشاهده نکرده‌ایم. بهتر است اگر فعالیتی در این زمینه صورت می‌گیرد به ما اعلام کنند تا ذهن همه روشن شود که این پول‌ها کجا هزینه شده است؟ جاسمی همچنین تاکید کرد: تا آنجایی که من اطلاع دارم هزینه‌یی برای ساخت و ساز این مناطق با کمک‌های مردمی صرف نشده است، اگر هم شده باید در بخش شهری و روستایی عنوان کنند که چند درصد از این پول‌های جمع‌آوری شده را صرف ساخت خانه کرده‌اند. عضو شورای شهر سرپل ذهاب با بیان اینکه بخش عمده‌یی از پول‌های جمع‌آوری شده تحویل هلال احمر شده است، به ایلنا گفت: ظاهرا چند میلیارد تومان هم به هلال احمر داده‌اند که میان زلزله زده‌ها تقسیم شود، اما فعلا هیچ مبلغی توزیع نشده است.

جاسمی از تحویل کولر به زلزله زده‌ها خبر داد و گفت: مردم زلزله زده سرپل ذهاب کماکان در کانکس و چادر زندگی می‌کنند. با توجه به گرم شدن هوا و بالا رفتن حرارت در چادر و کانکس مسوولان اعلام کردند به آنها کولر خواهند داد، اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است. او افزود: مشکل اساسی مردم سرپل ذهاب این است که وام ۴۰ میلیون تومانی که وعده داده شده برای ساخت و ساز کافی نیست. به هر خانه تخریبی حدود ۴۰ میلیون تومان وام به صورت قسطی تعلق می‌گیرد در صورتی که فوندانسیون حدود ۲۰ میلیون تومان هزینه می‌برد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران