شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121750 | |

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور به آمارهای ازدواج و طلاق رخ داده از ابتدای سال۹۶ تا ۱۵ اردیبهشت ۹۷ نیز اشاره کرد و گفت:

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور به آمارهای ازدواج و طلاق رخ داده از ابتدای سال۹۶ تا ۱۵ اردیبهشت ۹۷ نیز اشاره کرد و گفت: ۶۰۵هزار و ۴۰۴ مورد ازدواج در این بازه به ثبت رسیده و ۱۷۶ هزار و ۹۲۴ واقعه طلاق نیز ثبت شده است که میانگین سن مردان در نخستین ازدواج 27.3سال و میانگین سن زنان نیز در نخستین ازدواج 22.8سال بوده است.

سیف‌الله ابوترابی افزود: میانگین سن مردان در طلاق ثبت شده 36.5سال و میانگین سن زنان نیز در طلاق ثبت شده 31.6سال بوده است. همچنین میزان عمومی ازدواج در کشور به ازای هر ۱۰۰۰نفر جمعیت 7.6 مورد بوده است.

او همچنین اظهار کرد: استان‌های خراسان شمالی، اردبیل، کردستان، لرستان و خوزستان بالاترین میزان عمومی ازدواج را دارا هستند و استان‌های سمنان، البرز، تهران، بوشهر و اصفهان نیز کمترین میزان عمومی ازدواج را دارند. ابوترابی در ادامه گفت: میزان عمومی طلاق در کشور به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت 2.2 بوده است و پنج استانی که بالاترین میزان عمومی طلاق را دارا هستند به ترتیب استان‌های تهران، کرمانشاه، کردستان، قم و گیلان هستند. همچنین استان‌های سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، خراسان‌جنوبی و هرمزگان نیز استان‌هایی هستند که کمترین میزان عمومی طلاق در آنها رخ داده است. سخنگوی سازمان ثبت احوال در بخش دیگری از صحبت‌هایش به آمارهای تغییر نام و نام خانوادگی نیز اشاره کرد و گفت: در سال گذشته بیش از ۲۳۰ هزار تغییر نام خانوادگی بررسی و پاسخ داده شده است و همچنین بیش از ۴۲ کمیته مشورتی نام نیز تشکیل شده است که ۱۴۶۸ تقاضای انتخاب نام جدید داشتیم که ۱۱۱۶ مورد آن تایید و ۳۰۲ مورد پاسخ منفی و تعدادی نیز در دست بررسی است. همچنین ۱۱۲ هزار و ۴۰۲ مورد تغییر نام در سراسر کشور داشتیم. او همچنین با اعلام آمارهای چهار واقعه حیاتی سال ۹۶ از تمدید ثبت نام کارت ملی هوشمند تا پایان سال ۹۷ خبر داد. سخنگوی سازمان ثبت احوال در بخش دیگری از صحبت‌هایش به ارائه آمارهای چهار وقایع حیاتی پرداخت و گفت: در سال ۹۶ یک میلیون و ۴۸۷ هزار و ۹۰۸ ولادت ثبت شده است که از این تعداد ۷۶۶ هزار و ۱۳۹ پسر و ۷۲۱ هزار و ۷۶۹ دختر بودند. همچنین نسبت جنسیت به ازای هر ۱۰۰ دختر 106.1 پسر بوده است. از طرفی ۷۷ درصد ولادت ثبت شده مربوط به افرادی است که ساکن شهرها بوده‌اند و ۲۳ درصد نیز مربوط به ساکنان روستا است. او افزود: میزان عمومی ولادت در کشور 18.8 به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت است که نسبت به سال گذشته تغییرات محسوسی نداشته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران