شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121270 | |

معاون امور اجتماعی بهزیستی تهران گفت: مشاهده شده که برخی از مهدکودک‌های غیرمجاز ۴۰ تا ۵۰ کودک را در یک زیرزمین بدون نور نگهداری می‌کنند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی تهران گفت: مشاهده شده که برخی از مهدکودک‌های غیرمجاز ۴۰ تا ۵۰ کودک را در یک زیرزمین بدون نور نگهداری می‌کنند.  احمد خاکی در رابطه با فعالیت غیرمجاز ۹۰ درصد از مهدکودک‌های تهران بیان داشت: آمار کل جمعیت زیر 6 سال را در نظر گرفته‌ایم و این مساله را مورد بررسی قرار دادیم که چه تعداد از این کودکان در مهدکودک‌ها حضور دارند. نتیجه بررسی‌ها نشان داد؛ تنها ۴۵هزار و ۷۱۳ کودک زیر 6 سال در مهدهای کودک مجاز بهزیستی حضور دارند که این تعداد تنها شامل ۱۰ درصد از کودکان زیر 6 سال حاضر در تهران است و این سوال به وجود می‌آید که باقی این کودکان در کدام مهدکودک‌ها هستند؟! او افزود: این تعداد نشان‌دهنده فعالیت غیرمجاز مهدهای کودک است که بدون رعایت قانون فعالیت می‌کنند، اغلب مشکلاتی که برای کودکان پیش می‌آید در همین مهدکودک‌ها اتفاق می‌آفتد و بسیاری از مسائل نیز به دلیل غیرقانونی بودن فعالیت این مهدهای کودک گزارش نمی‌شود، اما مهدهای کودکی که مجوز بهزیستی یا آموزش و پرورش دارند، شناسنامه‌دار هستند و نظارت سختی بر آنها انجام می‌شود.

او تاکید کرد که مهدکودک‌های مجوزدار دوربین مداربسته دارند و کلیه محتواهای آموزشی آنها تحت نظارت کارشناسان است و اگر کوچک‌ترین مشکلی ایجاد شود به دلیل نظارت سخت‌گیرانه بهزیستی با آنها برخورد می‌شود. معاون سازمان بهزیستی به ایلنا گفت: در ۹۰ درصد مهدکودک‌ها که فاقد مجوز هستند هر اتفاقی که رخ دهد کسی خبردار نمی‌شود، مگر اینکه اولیا شاکی شوند که آ‌ن هم به دلیل غیرقانونی بودن فعالیت آنها قابل پیگیری نیست.  معاون امور اجتماعی بهزیستی تصریح کرد: کودکان زیر 6 سال سن حساسی دارند و والدین نباید فرزندان خود را به هر جایی بسپارند، چرا که ساعت‌های طولانی از پدر و مادر خود دور هستند. خاکی تاکید کرد که تمامی مهدکودک‌های مجوزدار مکلف هستند پروانه فعالیت، میزان دریافت شهریه را در ورودی درب مهدکودک‌ها نصب کنند. همچنین در زمان مراجعه والدین باید تفاهم‌نامه‌یی بین پدر و مادر و مدیر مهدکودک امضا شود.  او افزود: این تفاهم‌نامه توسط بهزیستی تعریف شده است و در آن مشخص شده که پدر و مادر چه درخواستی دارند و مهدکودک باید چه فعالیت‌هایی را در رابطه با کودک تا پایان سال انجام دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران