شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120783 | |

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌یی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بالغ بر ۱۶هزار هنرآموز و ۲۰هزار استادکار برای سال تحصیلی آینده نیاز داریم، گفت:

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌یی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بالغ بر ۱۶هزار هنرآموز و ۲۰هزار استادکار برای سال تحصیلی آینده نیاز داریم، گفت: سهمیه جذب نیروی فنی از محل آزمون استخدامی جدید حدود ۳۲۰۰ نفر است و این تعداد نیرو قطعا جوابگوی نیاز ما نیست.

محسن حسینی‌مقدم درباره میزان نیروی مورد نیاز در هنرستان‌ها در سال تحصیلی آتی اظهار کرد: بالغ بر ۱۶هزار هنرآموز و ۲۰هزار استادکار برای سال آینده نیاز داریم.  او افزود: اگر بخواهیم به قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر رسیدن ظرفیت جذب دانش‌آموزان در هنرستان‌ها به ۴۰درصد عمل کنیم به حدود ۴۰ هزار نیرو نیاز خواهیم داشت. مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌یی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سهمیه جذب نیروی فنی از محل آزمون استخدامی جدید حدود ۳۲۰۰نفر است به ایسنا گفت: این تعداد نیرو قطعا جوابگوی نیاز ما نیست و ما نمی‌توانیم به تکلیف برنامه ششم توسعه مبنی بر افزایش سهم ۴۰ درصدی در هنرستان‌ها عمل کنیم. این کمبود به ویژه در حوزه جذب استادکار بیشتر احساس می‌شود. حسینی‌مقدم درباره سایر راهکارهای جذب نیرو گفت: ممکن است تعدادی از نیروهای مورد نیاز از طریق سرباز معلمان، تعدادی از طریق اضافه حق‌التدریس جبران شود ولی با همه اینها از حالا می‌توان گفت رسیدن به سهم ۴۰درصدی دور از انتظار است. سال تحصیلی جاری نخستین سال اجرای برنامه ششم توسعه بود که در آن تکلیف شده بود سهم رشته‌های فنی و کارودانش به ۳۸درصد برسد در حالی که اکنون رقم ۳۶درصد را تجربه می‌کنیم و 2درصد از برنامه عقب هستیم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران