شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120467 | |

یک ماه از سال جدید گذشته و هنوز نرخ جدید تعرفه‌های پزشکی برای امسال اعلام نشده است.

یک ماه از سال جدید گذشته و هنوز نرخ جدید تعرفه‌های پزشکی برای امسال اعلام نشده است. اختلاف نظر بر سر میزان افزایش تعرفه‌ها، بحث بر سر این موضوع را به درازا کشانده؛ مساله‌یی که پزشکان و مراکز درمانی می‌گویند مشکلی جدی برای فعالیت آنها است.

 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اعلام دیر هنگام تعرفه‌های درمانی منجر به افزایش خودسرانه تعرفه‌ها در برخی مراکز درمانی شده است.

منوچهر جمالی سوسفی با اشاره به وجود نقص بزرگ عدم اعلام تعرفه‌های پزشکی، گفت: متاسفانه تعرفه‌ها هرساله با تاخیرچند ماهه اعلام می‌شود، بنابراین نتیجه این اقدام آن می‌شود که سازمان‌های طرف قرارداد با بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و پزشکان پرداختی کمتری دارند؛ یا حداقل اینکه در بیمارستان‌ها افراد در پرداخت حق فرانشیز باید مطابق تعرفه قبلی عمل کنند.

نماینده مردم رودبار درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیمه‌ها هیچگاه تفاوت در حق تعرفه‌های قدیم و جدید را به سیستم درمانی کشور پرداخت نکردند، افزود: به سازمان برنامه توصیه می‌شود که بیش از این در اعلام تعرفه‌های جدید درمانی تاخیر نداشته و این موضوع را تعیین تکلیف کند، متاسفانه این رویه درحال حاضر سبب ایجاد نوعی هرج و مرج در مراکز درمانی شده و هر بخشی به دلخواه یک میزان تعرفه دریافت می‌کند؛ ضمن اینکه شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت و درمان نیز به وظایف خود سال گذشته عمل کردند. او با تاکید براینکه اجرای تعرفه‌های پزشکی باید طبق قانون عمل شود، به خانه ملت گفت: هرگونه مصوبه درخصوص افزایش و عدم افزایش تعرفه‌ها سال گذشته انجام شده و تمامی پبشنهادات دراین خصوص بررسی شده است، بنابراین بهتر است در دومین ماه سال جاری برای جلوگیری از هرگونه مشکل درحوزه بهداشت و درمان سازمان برنامه این مساله را روشن کند. جمالی سوسفی با بیان اینکه اختلاف مبالغ درمیزان تعرفه‌ها به حدی نیست که اینچنین هیاهویی را درجامعه پزشکی و بیمه‌ها ایجاد کند، گفت: بطورحتم مشکلات بسیاری درکشور وجود دارد که نباید با بی‌توجهی به موضوع تعرفه‌ها بار مشکلات را افزایش داد، از مسوولان سازمان برنامه و بودجه انتظار می‌رود که یک‌بار برای همیشه مسیر اعلام تعرفه‌های پزشکی را اصلاح کرده و با تامین منابع لازم از تاخیرهای بی‌دلیل جلوگیری کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به اینکه گروهی کارشناسی هر ساله براساس جداول بودجه‌یی میزان تعرفه‌ها را تعیین می‌کنند، افزود: قطعا افزایش تعرفه‌ها به حدی نیست که مشکلات منابعی به وجود آید، با توجه به اینکه بخش مهم تعیین تعرفه‌ها درسال گذشته انجام شده و مرحله نهایی باقی مانده است، دولت برای هرچه سریع‌تر تعرفه‌های جدید قانونی را ابلاغ کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران