شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120219 | |

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال گذشته ٥٢هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت کردیم که معادل نصف درآمد نفتی کشور است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال گذشته ٥٢هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت کردیم که معادل نصف درآمد نفتی کشور است.

تقی نوربخش در جلسه با روسای کانون‌های استانی شورای اسلامی کار که معاونان بیمه، درمان، امور استان‌ها و فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیز حضور داشتند، با بیان اینکه جلسات با شرکای اجتماعی همواره موجب خیر وبرکت برای این سازمان است، گفت: انتقال خواسته‌ها و مطالبات آنها به ارائه خدمات به شیوه بهینه به ما کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه سازمان‌های بیمه‌گر از جمله سازمان تامین اجتماعی پوشش ریسک‌ها در زندگی افراد را برعهده دارند، افزود: ریسک‌هایی مانند پیری و بیماری است که به خدمات مستمری و درمان نیاز می‌شود. ریسک‌هایی که به علت شرایط و بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی برای افراد پیش می‌آید نیز بر فعالیت سازمان‌های بیمه‌گر تاثیرگذار است.

نوربخش با بیان اینکه مشکلات اجتماعی و اقتصادی بر منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی تاثیرگذار است، گفت: با تضعیف کسب و کار، درآمد سازمان‌های بیمه‌یی کاهش و هزینه‌های آنها افزایش می‌یابد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در سال گذشته ٧٤هزار میلیارد تومان که معادل دوسوم درآمد نفتی کشور است بدون اتکا به نفت و مالیات در این سازمان تجهیز شد، تصریح کرد: تامین این حجم منابع کار بزرگی است و متخصصان کشور به این امر صحه می‌گذارند.

وی افزود: در سال گذشته ١٨هزار میلیارد تومان در بخش درمان و ٤هزار میلیارد تومان بابت تعهدات کوتاه‌مدت هزینه شد. در اسفند سال گذشته بیش از ١١هزار میلیارد تومان پرداختی داشتیم.

وی گفت: عمده‌ترین راه تامین منابع سازمان تامین اجتماعی وصول حق بیمه است و این سازمان متکی بر همدلی و پشتیبانی شرکای اجتماعی که کارگران، بازنشستگان و کارفرمایان هستند، است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: این سازمان ماهانه به‌طور میانگین ٥٢٠٠میلیارد تومان درآمد حق بیمه در سال گذشته داشته است.

نوربخش به بخش درمان سازمان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: مراکز و خدمات درمانی ملکی این سازمان در کشور در ٥ سال گذشته توسعه خوبی داشته‌اند بطوری که در برخی استان‌ها معادل تاریخ این سازمان، مرکز درمانی در آنها احداث شده است.

وی، ارتقاء هتلینگ، افتتاح بیمارستان‌های تامین اجتماعی در شهرهای آبادان، بیرجند، ایلام و زابل، حذف دفترچه در مراکز ملکی، تجهیزناوگان آمبولانس و دستگاه‌های تصویربرداری، خدمات الکترونیکی و ورود مفاهیم تامین اجتماعی به کتب درسی را از اقدامات سازمان تامین اجتماعی در سال‌های اخیر برشمرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران