شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120141 | |

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از وجود ۱۴۰هزار کودک بازمانده از تحصیل خبر داد و گفت:

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از وجود ۱۴۰هزار کودک بازمانده از تحصیل خبر داد و گفت: آماده همکاری با نهادهای مربوط هستیم تا با هم‌افزایی و البته پیگیری متمرکز بتوانیم کار بازگشت این کودکان را به مدرسه به نتیجه برسانیم.

رضوان حکیم‌زاده با بیان اینکه آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی انسداد مبادی بی‌سوادی و بازماندگان از تحصیل فعالیت می‌کند، اظهار کرد: لازم است مابقی دستگاه‌ها از انجام فعالیت‌های موازی در این زمینه اجتناب کنند. به نظر می‌رسد اگر همه بپذیرند تولی‌گری اصلی برعهده ماست و دیگران می‌توانند به ما کمک کنند و شاهد دستاوردهای بهتری خواهیم بود.

وی افزود: مجموعه اقدامات ما از سال ۹۲ منجر به بازگشت و آموزش ۱۴۳هزار کودک بازمانده از تحصیل به نظام آموزش رسمی شده و نرخ ثبت نام در دوره ابتدایی به 98.13درصد در سال ۹۶ رسیده است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده و مشکلاتی که کودکان بازمانده دارند، گفت: انتظار ما این است که همه نهادهای ذی‌ربط با آموزش و پرورش همکاری داشته باشند. ازجمله مهم‌ترین اقداماتی که در این زمینه انجام شده، تشکیل شورای راهبری انسداد مبادی بی‌سوادی در استان‌ها برای تسریع و تسهیل در امور است.

حکیم‌زاده ادامه داد: البته شیوه‌نامه اجرایی انسداد مبادی بی‌سوادی در سال ۹۲ به ادارات کل استان‌ها ارسال و دبیرخانه کشوری آن در آذربایجان شرقی مستقر شده است و ما متناسب با شرایط، برنامه عملی در استان‌ها پیاده کرده‌ایم. هر ساله آمار بازماندگان از تحصیل را به تفکیک در اختیار استان‌ها قرار می‌دهیم و از آنها می‌خواهیم این کودکان را به صورت موردی مورد توجه قرار داده و به مدرسه برگردانند.

وی درباره آمار بازماندگان از تحصیل و اختلافات آماری موجود در این زمینه نیز گفت: فهرست موجود که در آن بازماندگان با مشخصات کامل احصا و درج شده، رقم ۱۴۰هزار بازمانده از تحصیل را نشان می‌دهد که تمام تلاش ما این است با بررسی نقطه به نقطه بتوانیم کودکان را به مدرسه برگردانیم. آماده همکاری هستیم تا با هم‌افزایی و همکاری و البته پیگیری متمرکز بتوانیم کار را به نتیجه برسانیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران