شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119976 | |

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه به دلیل نبود متولی مشخص در کشور آمار اعتیاد و معتادان متجاهر روز به روز در حال افزایش است، گفت: وزیر مبارزه با مواد مخدر تعیین شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه به دلیل نبود متولی مشخص در کشور آمار اعتیاد و معتادان متجاهر روز به روز در حال افزایش است، گفت: وزیر مبارزه با مواد مخدر تعیین شود.

رسول خضری با بیان اینکه درمان و بازگشت معتادان به جامعه باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: حل مشکلات اجتماعی معتادان نیاز به سال‌ها تلاش و کار دارد.

او با بیان اینکه دو نوع اعتیاد داریم، افزود: یک نوع اعتیاد فیزیکی داریم که 24 ساعته می‌توان بدن را از سموم پاک کرد و دیگری اعتیاد روانی است که درمان آن بین یک تا دو سال زمان می‌برد و بطور قطع برای پیشگیری از بازگشت به اعتیاد باید اشتغال و حمایت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی از معتادان مورد توجه قرار گیرد. وی با بیان اینکه مبارزه با اعتیاد و حل مشکلات معتادان نیاز به تشکیل وزارتخانه‌یی عریض و طویل دارد و به هیچ‌وجه در توان وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کشور نیست، تصریح کرد: باید تمامی دستگاه‌ها در این رابطه به صورت هماهنگ عمل کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه فضای لازم برای نگهداری از معتادان متجاهر وجود ندارد، به خانه ملت گفت: تهران 10هزار معتاد متجاهر دارد که 10 درصد از آنان را زنان تشکیل می‌دهند اما متاسفانه همچنان فضای مناسب برای نگهداری از آنها وجود ندارد؛ ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت کشور، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی در مورد جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر شرح وظایفی دارد که باید به آن عمل کنند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم، میزان موفقیت درمان اعتیاد در دنیا را کمتر از 7 درصد دانست و گفت: بیش از 93 درصد افراد بعد از ترک به سمت مصرف مواد مخدر بازمی گردند این در حالی است که در این کشورها شغل، بحث‌های روانشناسی، حمایت‌های فرهنگ و اجتماعی از معتادان در دستور کار قرار می‌گیرد. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه به دلیل نبود متولی مشخص در کشور آمار اعتیاد و معتادان متجاهر روز به روز در حال افزایش است، تصریح کرد: 25 کشور در دنیا درگیر مواد مخدر است که دو کشور وزیر مبارزه با مواد مخدر دارند چرا ایران که از نظر مصرف مواد مخدر مقام اول در دنیا را دارد نباید وزیر مبارزه با مواد مخدر داشته باشد در این رابطه نیاز است وزیر مبارزه با مواد مخدر تعیین شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران