شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119897 | |

اعلام تعرفه‌های پزشکی سال جدید باز هم مثل سال‌های قبل محل مناقشه شده است. اعلام نشدن تعرفه‌ها هم بیماران و هم مراکز درمانی و پزشکان را در شرایط بلاتکلیفی قرار داده است.

اعلام تعرفه‌های پزشکی سال جدید باز هم مثل سال‌های قبل محل مناقشه شده است. اعلام نشدن تعرفه‌ها هم بیماران و هم مراکز درمانی و پزشکان را در شرایط بلاتکلیفی قرار داده است.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با انتقاد از تعلل سازمان برنامه دراعلام تعرفه‌های پزشکی، گفت: بی‌توجهی به تعیین تکلیف تعرفه‌ها سبب تضییع حقوق بیماران می‌شود.

محسن علیجانی زمانی درباره تعلل سازمان برنامه و بودجه و دولت دراعلام تعرفه‌های پزشکی، گفت: تعرفه‌ها یکی از مباحث مهم حوزه سلامت است که نظرات شورای عالی بیمه، سازمان نظام پزشکی و دولت درآن موثراست، به‌طور حتم دولت باید هرچه سریع‌تر میزان تعرفه‌های پزشکی را درهمین ابتدای سال تعیین تکلیف کند؛ تا بیمه‌ها و بیماران درمراکز درمانی دچار مشکل نشوند.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت و سازمان برنامه وبودجه در تاخیر اعلام تعرفه‌ها افزود: قطعا اعلام دیرهنگام تعرفه‌ها به ایجاد مشکل درهزینه‌ها و درآمدهای سازمان‌های بیمه‌گر و سرگردانی مردم درمطب‌ها و مراکزدرمانی کمک می‌کند؛ بنابراین تحرک و تصمیم‌گیری سریع درخصوص اعلام تعرفه‌ها سبب می‌شود که آثار اقتصادی، خدماتی، رضایتمندی و رفاهی برای بیماران به‌وجود ‌آید. علیجانی با تاکید براینکه سازمان برنامه و بودجه و هیات دولت سریع‌تر تعرفه‌ها را تعیین تکلیف کند، به خانه ملت گفت: درقانون بودجه سال 97 مجوزی برای تغییر قابل توجه درمیزان تعرفه‌های پزشکی داده نشد، اما شورای عالی بیمه می‌تواند درصورت وجود مستندات و مدارک مورد نیاز دال بر افزایش میزان تعرفه‌ها به صورت قلیل و جزیی میزان آن را افزایش دهد؛ درغیراین صورت میزان تعرفه‌ها ممکن است به روال سال گذشته باشد. عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با اشاره به اینکه اقدام سازمان برنامه و بودجه دربی توجهی به اعلام تعرفه‌ها به حوزه پزشکی به ویژه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی صدمه و آسیب وارد می‌کند، گفت: آن طور که مشخص است وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه دراین خصوص پیشنهادات خود را سال گذشته به هیات دولت ارائه دادند، اما سازمان برنامه تاکنون تصمیمات لازم را برای تصویب تعرفه‌ها درهیات وزیران اتخاذ نکرده است؛ بنابراین انتظار می‌رود که سازمان برنامه تا پیش از هرگونه تضییع حقوق بیماران این مساله را تعیین تکلیف کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران