شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119392 | |

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در احداث بیمارستان‌های توان بخشی را درحل مشکلات معلولان موثر دانست.

 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در احداث بیمارستان‌های توان بخشی را درحل مشکلات معلولان موثر دانست.

عباسعلی پوربافرانی درباره اظهارات وزیر بهداشت و درمان دراین مورد که دولت دراحداث بیمارستان‌های توان بخشی دارای تنگناهای مالی است، به خانه ملت گفت: درحال حاضر میزان خدمات‌رسانی به اقشار معلول با استانداردهای روز دنیا فاصله دارد، ضمن اینکه بسیاری از بیماران معلول دچار مشکلات بسیاری در تامین هزینه‌ها و نیازمندی‌های روزانه خود بوده و توانایی پرداخت هزینه‌های گزاف درمان بیماری خود را ندارند، همچنین اینکه بخش دولتی نیز توان کافی برای تحت پوشش قرار دادن تمامی افراد معلول را ندارد. نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه دولت در احداث مراکز درمانی مورد نیاز معلولان و بیمارستان‌های توان بخشی دچار مشکلات مالی بسیاری است، افزود: در این زمینه نیاز است که وزارت رفاه فعال‌تر عمل کرده و زمینه را برای رفع نیازهای این دسته افراد که قطعا از اقشار ضعیف جامعه هستند فراهم کنند؛ این بیماران شرایط درمانی طولانی مدت داشته و در این مسیر ناچار به پرداخت هزینه‌های گزافی هستند.

او با بیان اینکه تعداد مراکز ارائه‌کننده خدمات توان بخشی در سطوح مختلف باید افزایش پیدا کند، تصریح کرد: هرچند که دولت تنگنای مالی قابل‌توجهی در احداث مراکز درمانی مورد نیاز معلولان دارد، اما باید به وظایف خود درفع مشکلات معلولان تا حد امکان توجه کند؛ البته براساس قوانین موجود می‌توان از تمام ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده کرد، ولی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی نباید به حذف افراد معلول و اشخاص فاقد توان مالی منجر شود.

پوربافرانی با اشاره به اینکه اکثر افراد معلول و نیازمند خدمات توان بخشی شرایط لازم برای پرداخت هزینه‌های بخش خصوصی را ندارند، گفت: در برخی شرایط به دلیل عدم توانایی پرداخت هزینه‌های بخش خصوص فرد نیازمند درصف نوبت دریافت خدمات در مراکز دولتی درانتظار باقی می‌ماند؛ بنابراین استفاده از ظرفیت بخش خصوصی الزامی بوده و باید برای ارائه خدمات برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران