شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119061 | |

در دقیقه 90 سال ۹۶ همچنان بخشی از فرهنگیان منتظر مطالبات ۹ماهه و ۶ ماهه خود از آموزش و پرورش هستند.

 در دقیقه 90 سال ۹۶ همچنان بخشی از فرهنگیان منتظر مطالبات ۹ماهه و ۶ ماهه خود از آموزش و پرورش هستند.

به نظر می‌رسد با روندی که پیش می‌رود باید به جای «حقوق فرهنگیان» نام «پس‌انداز فرهنگیان» به دریافتی آنها بگوییم و اینگونه که فرهنگیان با پرداخت حقوق خود رو به رو هستند باید این شغل را به عنوان شغل دوم خود در نظر بگیرند چراکه وقتی یک معلم پس از ۹ماه حقوق خود را طلبکار باشد دیگر نمی‌توان آن را حقوق معوقه به حساب آورد. حقوق مبلغی است که باید بتواند امورات جاری یک فرد را برآورده کند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش از کسری‌ها و بدهی‌های آموزش و پرورش گفته است که هنوز پول مهدکودک فرزندان فرهنگیان، لباس خدمتگزاران فوق‌العاده نوبت دوم مدیران مدارس، بخشی از بیمه تکمیلی کارکنان، بخشی از خرید خدمات و برون‌سپاری هنرستان‌ها و... پرداخت نشده و از همه مهم‌تر پرداخت ۹ماه حق‌التدریس رسمی و ۶ ماه حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی در هاله‌یی از ابهام است.

به گزارش ایسنا برای پرداخت پاداش پایان‌ خدمت بازنشسته‌ها نیز دولت به آموزش و پرورش پول از خزانه قرض داده است. خیلی از فرهنگیان می‌گویند باز جای شکرش باقی است در دقیقه 90 عیدی و حقوق کارکنان قراردادی و حق‌التدریس آزاد پرداخت شده است. به نظر می‌رسد از هر طرف نگاه کنیم اسفند ماه، روزهای خوشی برای فرهنگیان نیست و معلمان تا آخرین دقایق همچنان منتظر خبر واریز مطالبات خود هستند.

این درحالی است که آموزش و پرورش در اصل توسط همین فرهنگیان باید به اهداف مترقی خود برسد.

وقتی وزیر آموزش و پرورش مدام از شادی و نشاط دانش‌آموزان سخن می‌گوید قطعا باید برای آسایش خیال تربیت‌کنندگان فرزندانمان و کسانی که قرار است هدایتگر دانش‌آموزان به سمت شادی و نشاط باشند، چاره‌یی  بیندیشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران