شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 117885 | |

با حضور مددکاران بهزیستی در بیمارستان‌ها، از فروش نوزادان در بیمارستان‌ها جلوگیری شده، اما این جلوگیری از خرید و فروش نوزاد در بیمارستان‌ها به معنای پایان خرید و فروش کودک نیست.

با حضور مددکاران بهزیستی در بیمارستان‌ها، از فروش نوزادان در بیمارستان‌ها جلوگیری شده، اما این جلوگیری از خرید و فروش نوزاد در بیمارستان‌ها به معنای پایان خرید و فروش کودک نیست. فقر و اعتیاد، زنان و مردانی را که خواسته یا ناخواسته دارای فرزند کرده، در دام فروش کودک به‌ویژه کودکان دختر می‌اندازد. نایب‌رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه فروش کودکان دختر یک عمل نامعقول و یک آسیب اجتماعی جدید است از دستگاه‌های حمایتی و امنیتی کشور خواست تا از پیشرفت آن جلوگیری کنند.

مسعود رضایی در مورد ارائه گزارش‌هایی مبنی بر فروش کودکان دختر به‌دلیل فقر گفت: از نظر انسانی این اقدام قبیحی است که هر فردی را در هر جایگاهی و به هر بهانه‌یی در معرض فروش قرار دهند و در این مورد نفس عمل ناپسند، نامشروع و نامعقول است. او ادامه داد: به هر حال این معضل ریشه در فقر و اعتیاد دارد و اغلب افرادی اقدام به فروش فرزند خود یا هر فردی که نگهدای از آنها در حیطه اختیارات آنها قرار دارد، می‌کنند که با مشکلات معیشتی جدی مواجه هستند. رضایی اظهار کرد: هم‌اکنون قوانین حکومتی و اخلاق اسلامی می‌طلبد که حتما دستگاه‌های متولی حمایت از افرادی که با مشکلات معیشتی به دلیل فقر و بیکاری مواجه هستند و حتی نمی‌توانند امکانات اولیه حیات را نیز تامین کنند همچون کمیته امداد امام‌خمینی (ره) این نوع افراد بی‌بضاعت را تحت پوشش قرار داده و برای فقرزدایی و پیشگیری از ایجاد این قبیل معضلات در سطح جامعه وارد میدان شوند. این نماینده مردم در مجلس دهم، به خانه ملت گفت: البته اگر موردی از فروش دختران به صورت عینی مشاهده شود دستگاه‌های برقرارکننده امنیت همچون نیروی انتظامی نیز باید ورود پیدا کرده و مانع از بروز این قبیل اقدامات افراد شوند و ضمن ممانعت از بروز آن با عاملان آن برخورد کرده و آنها را تحت پیگرد قانونی قرار دهند. نایب‌رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بی‌تردید این قبیل اقدامات همچون بیماری مسری بوده که اگر صورت بگیرد با توجه به فقری که در شرایط کنونی بین بسیاری از افراد وجود دارد خودبخود تسری پیدا کرده و به صورت رفتار ترویج پیدا می‌کند و در نهایت هم می‌تواند ایجادکننده چالش‌های دیگری در حوزه آسیب‌های اجتماعی باشد بنابراین قبل از اینکه چنین اتفاقی بیفتد باید همچون بیماری در جهت پیشگیری از آن به‌طور جدی اقدام کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران