شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 117153 | |

47میلیارد تومان هزینه‌یی است که سالانه، تصادفات جاده‌یی به کشور تحمیل می‌کنند؛ تصادفاتی که سه عامل انسان، خودرو و جاده‌، توامان در آن دخیل هستند و سالانه حدود 15 هزار نفر را در کشور به کام مرگ می‌برد.

47میلیارد تومان هزینه‌یی است که سالانه، تصادفات جاده‌یی به کشور تحمیل می‌کنند؛ تصادفاتی که سه عامل انسان، خودرو و جاده‌، توامان در آن دخیل هستند و سالانه حدود 15 هزار نفر را در کشور به کام مرگ می‌برد.

نایب‌رییس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ضرورت ایمن‌سازی جاده‌ها برای کاهش تصادفات گفته که در حوادث جاده‌یی بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان از سوی شرکت‌های بیمه به عنوان دیه فوت و همچنین معلولیت و نقص عضو پرداخت می‌شود. مجید کیان‌پور با انتقاد از آمار بالای تصادفات جاده‌یی در کشور، بر ضرورت بازنگری در سیاست‌های ساخت خودرو و همچنین بهسازی راه‌ها تاکید کرد. نایب‌رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سالانه 16 هزار نفر در اثر حوادث جاده‌یی دچار سانحه شده و بیش از 5 برابر این تعداد مجروح و معلول جسمی در اثر این حوادث در کشور داریم، افزود: اصلاح مهندسی راه‌ها و کاهش نقاط حادثه‌خیز از ضرورت‌هایی است که برای کاهش تلفات جاده‌یی باید مدنظر مسوولان مربوطه با تزریق اعتبارات کارآمد قرار بگیرد. نماینده درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حوادث جاده‌یی بیش از 12هزار میلیارد تومان از سوی شرکت‌های بیمه به عنوان دیه فوت و همچنین معلولیت و نقص عضو پرداخت می‌شود، به خانه ملت گفت: اصلاح راه‌ها و همچنین بهبود وضعیت ساخت خودرو در کشور دو عامل مهمی است که صرفه جویی کلانی در منابع مالی و انسانی کشور می‌کند. کیان‌پور با بیان اینکه توسعه شبکه حمل و نقل، بهبود وضعیت خودروهای تولید داخل و همچنین بهسازی بزرگراه‌ها و جاده‌ها در کشور می‌تواند علاوه بر کاهش نرخ تصادفات جاده‌یی از هدر رفت بیت‌‌المال جلوگیری کند، گفت: متاسفانه تصادفات جاده‌یی و فوت یکی از اعضای خانواده اختلال جدی در روند زندگی آنها ایجاد می‌کند. این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه سالانه هزینه‌های بسیاری برای جبران معلولیت‌های رخ داده برای افراد در نتیجه تصادفات جاده‌یی می‌شود، افزود: بهترین راه دولت برای کاهش هزینه‌های خود در این حوزه ساخت خودروهای ایمن و دست برداشتن از تولید خودروهای بی‌کیفیتی است که سال‌ها از تولید آنها در داخل می‌گذرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران