شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه دولت معمولا اعتبارات دستگاه‌های مختلف را یک‌باره و در پایان سال پرداخت می‌کند، گفت: بر همین اساس تا پایان سال اعتبارات استان‌ها در حوزه‌های مختلف جوانان پرداخت خواهد شد

معاون ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه دولت معمولا اعتبارات دستگاه‌های مختلف را یک‌باره و در پایان سال پرداخت می‌کند، گفت: بر همین اساس تا پایان سال اعتبارات استان‌ها در حوزه‌های مختلف جوانان پرداخت خواهد شد و استان‌هایی که موضوع پروژه آنها و اعتبار مورد نیازشان برای دریافت وام مشخص شده است، می‌توانند حمایت مالی مورد نیازشان را دریافت کنند.

محمد مهدی تندگویان با تاکید بر اینکه پیگیری طرح‌های پیشنهادی سمن‌ها بر عهده مجامع جوانان هر استان خواهد بود، افزود: باور و اعتقاد ما این است که اعضای مجامع جوانان بسیار عملیاتی‌تر اعتبارات را هزینه خواهند کرد. درخواست ما از تشکل‌های جوانان این است که هرچه فعال‌تر در استان‌ها حضور داشته باشد. معاون ساماندهی جوانان در ادامه به ایسنا گفت: بعد از اجرایی شدن طرح‌ها، گزارش‌های بازرسی آنها را دریافت خواهیم کرد؛ چرا که باید مشخص شود اعتبارات در چه حوزه‌یی هزینه شده و چه دستاوردهایی داشته است؟. در تخصیص اعتبارات حوزه جوانان باید نظم و ساماندهی مالی ایجاد شود.

او در ادامه با اشاره به توافق انجام شده با صندوق مهر امید برای اعطای وام به تشکل‌های جوانان، به ویژه تشکل‌های فعال در حوزه کارآفرینی اظهار کرد: تشکل‌های جوانان، به ویژه تشکل‌های فعال در حوزه کار آفرینی باید طرح‌هایشان را به اداره‌کل جوانان هر استان ببرند تا پس از تایید کمیته ویژه و نماینده صندوق، بررسی عملیاتی بودن طرح و لحاظ کردن سود و زیان آن، وام پرداخت شود. تندگویان اظهار کرد: در حال حاضر تنها بخشی از اعتبارات سال ٩۶ پرداخت شده است. با وجود این بخش عمده‌یی از اعتبارات حوزه اشتغال، ازدواج، کار آفرینی و... که از پیش برای توانمندسازی جوانان در این حوزه‌ها هزینه شده بود، در اختیار استان‌ها قرار گرفته است. او اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال اعتبار طرح‌های ملی پیشنهاد شده از سوی استان‌ها نیز تخصیص یابد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران