شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 114793 | |

مدیران مدارس مجبورند برای تامین هزینه‌های مدرسه، از خانواده‌ها پول بگیرند؛ پولی که آموزش و پرورش هم می‌گوید غیرقانونی است، اما با توجه به وضعیت سرانه مدارس، مدیران ناچار به دریافت پول یم‌شود.

مدیران مدارس مجبورند برای تامین هزینه‌های مدرسه، از خانواده‌ها پول بگیرند؛ پولی که آموزش و پرورش هم می‌گوید غیرقانونی است، اما با توجه به وضعیت سرانه مدارس، مدیران ناچار به دریافت پول یم‌شود. این پول حساب و کتابی هم در سیستم آموزشی کشور ندارد. اما برای سال 97، سرانه دانش‌آموزی اندکی افزایش یافته است. معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش به افزایش سرانه دانش‌آموزی دربودجه97 اشاره کرد و گفت: اعتبارات آموزش و پرورش در مناطق کمتر توسعه یافته افزایش یافته و در سال آینده 8 هزار تومان به سرانه هر دانش‌آموز به نسبت سال 96 افزوده شده و این رقم هم‌اکنون به 25 هزار تومان رسیده است.  نجفی همچنین افزود: سیاست آموزش و پرورش جذب نیرو از «بوم برای بوم» است و در آزمون استخدامی بهمن ماه توجه ویژه‌یی به جذب نیروی ماندگار در هر استان می‌شود. او اظهار کرد: برای تقویت نیروی انسانی ماندگار در هرمزگان بنا داریم با استفاده از ظرفیت ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، در آزمون استخدامی بهمن ماه توجه ویژه‌یی به سهمیه استان در راستای تقویت طرح «بوم‌گزینی» شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از سیاست‌های اجرایی آموزش و پرورش تقویت طرح «بوم تا بوم» است، اگر استان برنامه 5 ساله‌یی را در این راستا تدوین کند می‌توانیم همه نیروی انسانی استان را بومی کنیم.  معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش همچنین ارتقاء جایگاه هرمزگان در آزمون سراسری را نشان از تلاش و توجه ویژه آموزش و پرورش استان به موضوع کنکور عنوان کرد و گفت: برای حمایت از این روند، طرح اردوهای مطالعاتی با هدف تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان را در برنامه داریم و علاوه بر اردوهای درون استانی، از ظرفیت اردوگاه شهید باهنر تهران نیز برای تشکیل کلاس‌های تقویتی ویژه دانش‌آموزان مستعد هرمزگانی بهره خواهیم گرفت. او انگیزه معلمان برای خدمت در استان هرمزگان را با وجود همه محدودیت‌ها انگیزه‌یی بالا دانست و اظهار کرد: این موضوع نشان از تعهد و تعلق خاطر فرهنگیان استان به خدمت در نظام تعلیم و تربیت این خطه از میهن اسلامی دارد. نجفی با اشاره به وضعیت اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش و نسبت تخصیص آن اظهار کرد: چالش مدارس فرسوده با این میزان اعتبار رفع نمی‌شود و نیازمند توجه ویژه است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران