شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 112780 | |

مسوول دفتر آموزش و پرورش عشایر وزارت آموزش و پرورش تعداد مدارس کانتینری عشایری را 1000 عدد اعلام کرد وگفت: ما به همین تعداد مدرسه دیگر نیاز داریم تا شرایط عادی داشته باشیم.

مسوول دفتر آموزش و پرورش عشایر وزارت آموزش و پرورش تعداد مدارس کانتینری عشایری را 1000 عدد اعلام کرد وگفت: ما به همین تعداد مدرسه دیگر نیاز داریم تا شرایط عادی داشته باشیم. همچنین 900 مدرسه چادری داریم که بهتر است بجای ساخت مدارس ثابت، خیرین مدرسه ساز در زمینه اهدای مدارس کانتینری اقدام کنند.

محمدرضا سیفی با بیان اینکه در حال حاضر 6100 مدرسه عشایری در کشور فعالیت دارد که از این تعداد 5275 مدرسه ابتدایی هستند گفت: از مجموع مدارس ابتدایی 5154 دبستان به علت بافت اقلیمی و فرهنگی مختلط هستند و بدین‌ترتیب نزدیک 90 درصد مدارس عشایری ایران مختلط هستند و اغلب آنها قوم و خویش بوده و اشکالی نیست. او افزود: 564 دانش‌آموز در مقطع متوسطه اول و 261 دانش‌آموز در متوسطه دوم تحصیل می‌کنند و نکته جالب این است که به دلیل محرومیت، مرزی بودن استان‌های عشایری و کمتر توسعه یافتگی، میزان حضور دختران در مدارس عشایری 46 درصد است که این نشان می‌دهد جامعه عشایری به تحصیل دختران خود بسیار اهمیت می‌دهند. به گفته مسوول دفتر آموزش و پرورش عشایر وزارت آموزش و پرورش در 6100 مدرسه عشایری بیش از 12 هزار کلاس درس وجود دارد که نشان‌دهنده میانگین حدود 15 دانش‌آموز به خاطر وجود مدارس چندپایه و نیز مدارس دو یا سه نفره است. سیفی به ایسنا گفت: دفتر آموزش و پرورش عشایر تنها دفتر در وزارت آموزش و پرورش است که از تمام دوره‌های تحصیلی از پیش دبستانی تا متوسطه را تحت پوشش خود قرار می‌دهد بطور مثال 14 هزار نوآموز پیش دبستانی عشایری سال تحصیلی گذشته تحت پوشش قرار گرفتند. نگاه علمی معاون آموزش ابتدایی به دفتر آموزش و پرورش عشایر به عنوان مرجع تصمیم ساز، باعث شده است بسیاری از اقدامات و فعالیت‌ها مبتنی بر اثربخشی نتایج اجرا شود، لذا برنامه‌های غیرضروری و ویترینی کم رنگ یا حذف شده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران