شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 112778 | |

معلم‌هایی که در سال‌های گذشته به دلیل کمبود نیرو و در عین حال کسری بودجه بطور حق‌التدریس با حقوق کم و بدون مزایا به کلاس‌های درس فرستاده شدند، حالا استخوانی شده‌اند که لای گلوی آموزش و پرورش گیر کرده‌اند.

معلم‌هایی که در سال‌های گذشته به دلیل کمبود نیرو و در عین حال کسری بودجه بطور حق‌التدریس با حقوق کم و بدون مزایا به کلاس‌های درس فرستاده شدند، حالا استخوانی شده‌اند که لای گلوی آموزش و پرورش گیر کرده‌اند.

حق‌التدریسی‌ها می‌گویند با توجه به چند سال تدریس به امید استخدام، حالا که آموزش و پرورش نیاز به معلم بیشتر دارد، باید جذب شوند و آموزش و پرورش می‌گوید این افراد باید حتما در آزمون استخدامی شرکت کنند تا شاید پذیرفته شوند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پس از تصویبِ طرحِ استخدام معلمان حق‌التدریس و مربیان نهضت سوادآموزی در مجلس و شورای نگهبان، آیین‌نامه اجرایی باید ظرف 3 ماه در دولت تدوین شود، گفت: فکر می‌کنم این طرح تا یک ماه دیگر در مجلس و شورای نگهبان تعیین‌تکلیف شود.

حمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات درباره آخرین وضعیت طرح تعیین‌تکلیف معلمان حق‌التدریس و نهضتی‌ها، با اشاره به تصویب این طرح در مجلس، گفت: طرح فرآیندی طولانی را پشت سرگذاشت و در نهایت در کمیسیون آموزش مجلس تصویب شد؛ قرار است به زودی این طرح در صحن علنی مجلس قرائت شود و اگر مجلس و شورای نگهبان تصویب کنند، برای اجرا به دولت ابلاغ شود. او با تاکید بر اینکه در این طرح حتما آزمونی از این افراد از طریق سازمان سنجش برگزار می‌شود، به ایلنا گفت: همچنین سطح نمرات و حد نصاب علمی توسط وزارت آموزش و پرورش مشخص خواهد شد. سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس اضافه کرد: سازمان اداری-استخدامی نیز مشخص می‌کند که در کدام استان، شهرستان و چه جنسیتی و در کدام دوره نیاز است. دولت 3 ماه وقت دارد که آیین‌نامه اجرایی را تدوین کند. میرزاده ضمن تاکید بر اینکه این طرح استخدامی، همه حق‌التدریسی‌ها و مربیان نهضت را در بر نمی‌گیرد، افزود: طرح فقط شامل کسانی است که در قانونِ مصوبِ شهریور سال 95، آموزش و پرورش ملزم به تعیین تکلیف‌شان شده است. او با بیان این مطلب که پس از تصویبِ طرح در مجلس و شورای نگهبان، آیین‌نامه اجرایی باید ظرف 3 ماه در دولت تدوین شود، تصریح کرد: فکر می‌کنم این طرح تا یک ماه دیگر در مجلس و شورای نگهبان تعیین تکلیف شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران